Beyoğlu’dan 25 Proje ile Firma MIPIM’e Katılacak

Beyoğlu, Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenecek MIPIM 2018 Gayrimenkul Fuarı’na 25 proje ve firmayla katılacak.

Beyoğlu, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 100’e yakın ülkenin katılacağı fuara katılmak için için hazırlıklarını tamamladı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın öncülüğünde fuarda yerini almaya hazırlanan Beyoğlu Yatırımcılar Grubu (BIG), Beyoğlu’nun marka projelerini uluslararası yatırımcılara tanıtacak.

25 proje ve firma…

Beyoğlu, Taksim 360, (Tarlabaşı) Galataport, Haliçport, Okmeydanı, Örnektepe Dönüşüm, Piyalepaşa İstanbul, AKM, Maksim, Narmanlı Han, Rumeli Han, Alkazar, Koç Müzesi Dolapdere, Martı Projesi, Benasta Beyoğlu, Krea, Ege Yapı, Tom Tom Gardens ve Taksim Camii’nin de aralarında bulunduğu 25 proje ve 25 firmayla fuarda gövde gösterisi yapacak.

Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu’nu ve yapılan yatırımları pazarlayabilecekleri her türlü organizasyonda yerlerini almaya gayret gösterdiklerini söyledi.

Geçen yılki fuara 35 firma ve 47 projeyle katıldıklarını anlatan Demircan, “Sadece Beyoğlu’nu değil İstanbul ve ülkemizi de yatırımcılara etraflıca anlatma fırsatı yakaladık. Geçen sene yenilediğimiz Beyoğlu maketi fuarda yoğun ilgi görmüştü. Bu yıl da aynı hedefle ilçemizi ve ülkemizi en iyi şekilde tanıtmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” dedi.

“Beyoğlu İstanbul’un dünyaya açılan kapısı”

Demircan, İstanbul’un konumunun ve öneminin asla değişmeyeceğini vurgulayarak, “İstanbul’un dünyaya açılan kapısı Beyoğlu da bu listedeki yerini koruyacak. Hatta, cazibesine cazibe katacak. Önümüzdeki üç yılda son 13 yılda Beyoğlu’nda elde ettiğimiz büyümeye denk bir gelişmeye imza atmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Şehirler arası rekabette açık ara önde olduklarını savunan Demircan, “Bu gerçek tartışma götürmeyecek kadar açık ve nettir. Ülkemizin, İstanbul’un ve özellikle de Beyoğlu’nun yabancı yatırımcılara ihtiyacı vardır. Gündemimiz, yatırım, ilerleme, istihdam, rekabet, yenilikçilik… Bu yıl da MIPIM’de rekabetçi, yenilikçi, istihdam üretecek, teknoloji ve inovasyonun dönüştürücü gücünün farkında olan uluslar arası yatırımcıları Beyoğlu vizyonunun bir parçası olmaya davet edeceğiz. Burası dün olduğu gibi bugün de dünyanın merkezidir. Dünyanın merkezinde ürettiğimiz fırsatlar herkese açık.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz