Binası Yıkılan Müteahhit Yurt Dışına Kaçarken Yakalandı

Rönesans Rezidans müteahhit Mehmet Yaşar Coşkun

Hatay’da 250 konutlu “Cennetten bir kare” denilerek milyonlarca liraya satışa sunulan ancak yerle bir olan Rönesans Rezidans’ın müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun Karadağ’a kaçmak isterken İstanbul Havalimanı’nda yakalandı.

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla yakalanan Coşkun gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Depremin vurduğu Hatay Antakya’daki en lüks yapılardan biri olarak gösterilen ve Antis Yapı’nın 2012 yılında yapımı tamamlanan Rönesans Rezidans depremden sonra yerle bir oldu.

12 katlı 250 konutun yerle bir olduğu yapıdaki daireler yaklaşık 1.5 milyon lira ile 3 milyon lira arasında satışa sunuluyordu.

Depremde yerle bir olan rezidansı inşa eden şirket iki kardeş müteahhit Mehmet Yaşar Coşkun ve İnşaat Mühendisi Hüseyin Yalçın Coşkun’a ait olduğu öğrenilirken iki kardeş kayıplara karıştı.

Hüseyin Yalçın Coşkun’un 2017 yılında şirketleri Antis Yapı’nın merkezini taşıdıkları Karadağ’da olduğu iddia edildi.

KAÇMA HAZIRLIĞINDA İSTİHBARATI

Rezidansın yerle bir olması üzerine Coşkun kardeşler hakkında soruşturma başlatılarak yakalama kararı verildi.

Soruşturma birimleri, müteahhit Mehmet Yaşar Coşkun’un yurt dışına çıkış hazırlığında olduğu yönünde istihbari bilgi edindi.

HAVALİMANINDA YAKALANDI

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla harekete geçen ekipler Karadağ’a kaçmak isteyen müteahhit Mehmet Yaşar Coşkun’u İstanbul Havalimanı’ndayken yakalayarak gözaltına aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz