Birleşik Arap Emirlikleri’ne 354 milyon Dolarlık Şehir

Birleşik Arap Emirlikleri 354 milyon dolarlık bir şehir kurmaya hazırlanıyor. Söz konusu şehirde sürücüsüz araçlar, seralar ve güneş enerjili villalar bulunacak.

Hürriyet gazetesinin haberine göre Birleşik Arap Emirlikleri sürdürülebilir ve yeşil fikirlerle dolu yep yeni bir şehir inşa ediyor.

Diamond Developers, tüketmekten çok daha fazla enerji üretmek üzere Dubai’nin 18 kilometre dışında bir şehir inşa edecek.

Sürdürülebilir Şehir olarak adlandırılan şehrin 2019 yılında tamamen tamamlanması bekleniyor öte yandan 113 dönümlük şehir CO2 emisyonlarını olabildiğince azaltmayı amaçlıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri sürdürülebilir ve yeşil fikirlerle dolu yep yeni bir şehir inşa ediyor.

Otomobil yasak, otobüs ve at arabası serbest olacak!

Otomobillerin çoğu mahalleden yasaklanmış durumda. Sakinlerin sadece toplu taşıma araçlarını kullanmaları, elektrikle çalışan akıllı arabalar kullanmaları veya at arabaları çekmeleri serbest.

Ayrıca benzin istasyonları yerine, 250 şarj istasyonu bulunuyor. 22 Ocak’ta Dubai’nin ulaştırma otoritesi, yeni şehirde elektrikli arabasız araba kullanmak için bir anlaşma imzaladı.

Ev sahipleri ayrıca ücretsiz bir elektrikli golf arabası veya başka bir elektrikli araç satın almak için 10.000 dolarlık bir sübvansiyon alıyor.

Diamond Developers, tüketmekten çok daha fazla enerji üretmek üzere Dubai’nin 18 kilometre dışında bir şehir inşa edecek.

İlk etabı 2015 yılında açılmıştı

Sakinleri şehirdeki elektrikli otobüslerini ücretsiz olarak kullanabilirler. Her evin çatısı güneş panellerine sahip.

2015’te açılan ilk etapta 500 villa, 89 apartman, 11 merkezden oluşan kubbe seraları, 32.300 fitkare açık şehir çiftlikleri ve 1.16 milyon metre kare ofis ve perakende alanı bulunuyor. Perakende alanı, fitness merkezleri, topluluk havuzları ve 32 ahır bulunan atlı merkezi yer alıyor.

2.500 ağaçlık bir 98 fit genişliğindeki parkta hava kirliliğinin azaltılmasına yardımcı oluyor. Diamond Developers şehri iki aşamalı olarak inşa ediyor.

The Khaleej Times’a göre, geri dönüştürülmüş su bulunan iki göl var. İkinci kısım inşaat aşamasında ve bir okul, cami, bir bilim müzesi, bir kırsal kulüp ve bir alışveriş merkezi bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz