Borsa İstanbul Konut Sertifikası Dağıtıyor

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, TOKİ ile yaptıkları işbirliği kapsamında konut sertifikası dağıttıklarını belirtti.

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından 9-13 Mayıs’ta 3’üncüsü düzenlenecek Etnospor Kültür Festivali’nin tanıtım toplantısı yapıldı.

Yenikapı Meydanı’ndaki Avrasya Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Hakan Kazancı, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ ve Vakıf Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran katıldı.

“Bu yıl ustalık dönemimiz olacak”

Karadağ, buradaki konuşmasında, bu yılın Borsa İstanbul açısından ustalık dönemi olacağını söyledi.

Etkinliklerde sermaye piyasalarını, kurumun ürünlerini derinleştirmeye fırsat olacağını anlatan Karadağ, “Hükümetimizin önceliği İstanbul’u bir finans merkezi yapmak. Etnospor’a baktığımızda, geçmişin ihtişamını geleneksel spor dallarında nasıl günümüze taşıyoruz ve oradaki güzellikleri yakalıyorsak, İstanbul’un da finans ve ticaret tarafında tarihin tüm dönemlerinde merkez olduğunu görüyoruz.” dedi.

Karadağ, bu tür etkinliklerle İstanbul’un finans alanında dünyanın en önemli merkezlerinden biri olacağını dile getirerek, “Etnospor, milyonu aşan katılımcısıyla borsa ve sermaye piyasaları için bir fırsat. En temel sıkıntımız, kendimizi geniş kitlelere anlatmakta zorlanıyoruz. Bu tür ailelerin, gençlerin katıldığı aktivitelerde finans tarafındaki ürünlerimizi tanıtma fırsatı buluyoruz.” diye konuştu.

“Konutların bir kısmını dağıtacağız”

Bu yıl etkinliğe çok daha aktif katılacaklarını belirten Karadağ, şöyle devam etti:

“İnovatif ürünlerle bu yıl katılımcılara ev sahipliğinin ilk nüvesini dağıtacağız. Borsamızdan TOKİ iş birliği ile konut sertifikası dağıtıyoruz. Belki de Etnospor Kültür Festivali’ne gelen katılımcıların büyük bir kısmına konutlarının bir kısmını belki hediye edeceğiz, ekonomimizin büyük şirketlerine ortak olma fırsatı sunacağız, bunun altyapısını hazır etmiş olacağız. Hedefimiz, en az gelen konuklara hediyelerle, sermaye piyasaları ürünleriyle tanışma fırsatı vermek.”

kaynak: AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here