Cer İstanbul Projesi Satışa Çıktı

Ege Yapı tarafından Emlak Konut güvencesiyle Yedikule’de hayata geçirilen Cer İstanbul projesinin lansmanı yapıldı.

 

Cer İstanbulLansman toplantısında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, projenin 5 senelik bir emek ürünü olduğunu dile getirdi.

Hedeflerine yönelik yatırımlarının devam ettiğini vurgulayan Kurum, “Son dönemde birileri işte, ‘Bu dönemde yatırım yapılır mı?’ gibi şeyler söylüyor. Her şey yapılır. Ülkemize, ülkemizin geleceğine güvenimiz tamdır. Yatırımlarımızdan ödün vermeyeceğiz. Her gün de artırarak devam ettireceğiz. İhalelerimiz, süreçlerimiz devam ediyor. Global bir ünya var. Biz büyüyoruz. Çalışmak zorundayız. Bunları da yatırımları yapmaya devam edeceğiz. İhalelerimizde, satışlarımızda bunları net olarak görüyoruz. Ne milletimiz ne de yabancı yatırımcıda bir azalma görmedik.” değerlendirmesini yaptı.

“Kente değer katacak bir proje oldu”

 Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı da İstanbul’da daha önce de önemli projeler yaptıklarını anımsattı.

Cer İstanbul’un tarih ve doğaya oldukça önem verilen bir proje olduğunu ifade eden Kabadayı, “Suriçi’nde hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi, hem Fatih Belediyesi, hem Anıtlar Kurulu hem de Emlak Konut’un destek verdiği, şehre büyük değer katacak bir proje oldu.” diye konuştu.

Kabadayı, projenin üzerinde titizlikle çalıştıklarını kaydederek, şu bilgileri verdi:

“Hem restore edilecek hem de yeni yapılacak binalarla beraber güzel bir tasarım oluştu. Eski binalar yeniden kazandırılacak. Rezidanslar, oteller, ticari üniteler konutlar olacak. Mega projelere yakınlığıyla, sahil merkezi olan Yedikule’de olmasıyla önemli bir proje. Peyzajlar projede önemli yer tutuyor.

Ege Yapı Genel Müdür Yardımcısı Serdar Sipahioğlu da projenin Tarihi Yarımadada yaklaşık 40 bin metrekare alan üzerinde inşa edildiğini söyledi.

Geçmişle modern dünyanın harmanlandığı bir proje yapıldığını anlatan Sipahioğlu, “Projede zaman, insan ve tarihe saygı olgular ön plana çıkıyor. Tarih Yarımadanın geçmişine sahip çıkarak yapılan projenin yaklaşık 31 bin metrekaresi peyzaj alanından oluşuyor. Doğa ve tarihi tüm güzelliklerin yer aldığı az katlı bir proje.” dedi.

Sipahioğlu, projenin konut, ticari ünite, ofis, otelden oluştuğunu dile getirerek, şu bilgileri verdi:

“Marmaray, Avrasya Tüneli, Yenikapı Metro İstasyonu ve tüm ulaşım akslarına yakın bir konumda bulunuyor. Araç otoparklarının tamamı yer altına alınıyor. 340 araçlık kapalı otopark bulunuyor. 24 saat yaşam konseptine göre yapıldı. 16 bin metrekare toplam satılabilir ticari alan yer alıyor. 1+1’den 7+1’e kadar daire tipleri yer alıyor. 47 bin metrekare inşaat alanı bulunuyor. 125 adet daire, 23 adet ticari bölüm, 700 metrekare de sosyal tesis bulunuyor. Sosyal tesisin içinde de kapalı havuz, fitness salonu, sauna yer alıyor.  Yedikule Cer Atolyeleri proje kapsamında yeniden yapılıyor.

Lansmana özel fırsatlar

Bu arada Cer İstanbul 11 bin liradan başlayıp, 20 bin liraya kadar devam ediyor. Projede 5 adet tescilli bina da bulunuyor.

Cer İstanbul’da lansmana özel farklı fırsatlar da uygulanacak.

Cer İstanbul Projesi

Cer İstanbul Projesi, 1871 yılından itibaren tarihi Yedikule Demiryolu Tesisleri’nin yer aldığı ve demiryolu araçlarının bakım-onarım faaliyetlerinin gerçekleştirildiği Cer Atölyeleri’nden ilham alınan Cer İstanbul, yaklaşık 31 bin metrekare özel peyzaj tasarımlı alana sahip olacak.

İstanbul’un en köklü tarihine sahip yerleşim yerlerinden biri olan sahil semti Yedikule’de hayata geçecek olan Cer İstanbul Projesi, ismini “çekim merkezi” anlamına gelen “cer” kelimesinden alıyor. 148 bağımsız birimden oluşacak ve yaklaşık 40 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek Cer İstanbul’un 24 ayda teslim edilmesi hedefleniyor.

Cer İstanbulİstanbul’un protokol yolu olarak adlandırılan Kennedy Caddesi’ne bakan 500 metre cephesi ile Adalar ve deniz manzarasına sahip proje, İstanbul silüetine saygılı, yatay mimari konsepti kapsamında tasarlanarak en yüksek “zemin+3 kat” olmak üzere toplam 10 bloktan meydana gelecek.

Cer İstanbul’da 1+1’den 6+1’e kadar, 63 metrekare ile 348 metrekare arasında değişen farklı yaşam alanlarına sahip rezidans daireler, loft ve ticari üniteler, seçkin hizmetleriyle lüks bir otel hizmeti verecek apart üniteler, restoranlar ve sosyal aktivite alanları bulunacak.

Proje içerisindeki 5 adet tescilli eser yapıları korunarak restore edilecek, yeni inşa edilecek 5 adet yapı ise özgün ve zamansız bir mimari ile tasarlanacak. Cer İstanbul’da bağımsız bölümler metrekaresi 11 bin TL’den başlayan fiyatlarla yatırımcılarla buluşmayı hedefliyor.

Cer İstanbul’un yaklaşık 31 bin metrekarelik peyzaj alanı; Yedikule Cer Atölyeleri’ne ait avadanlıklar, iki adet nostaljik lokomotif, bin 450 metre tren rayı, dönemine ait vinçler ve çeşitli ekipmanların yer alacağı bir açık hava sergisi gibi düzenlenecek. Peyzaj çalışmaları çerçevesinde proje alanına birçok ağaç ve yüzlerce farklı türde bitki dikilecek.

Cer İstanbulMarmaray Kazlıçeşme İstasyonu’nun yanı başında bulunan Cer İstanbul; Avrasya Tüneli girişine 2 kilometre, D100 Karayolu’na 4 kilometre, Yenikapı Metro İstasyonu’na 3,5 kilometre ve Yenikapı Feribot İskelesi’ne de 3,4 kilometre mesafede yer alıyor. 700 metrekarelik sosyal tesisinde; gün ışığını içeriye alan kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, sauna ve buhar odaları gibi çeşitli fonksiyonların yer almasının yanı sıra hemen önünde bulunan sahildeki yaklaşık 30 kilometrelik yürüyüş yolu ve bisiklet alanlarına da yakın olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here