Cezayir’deki Camiye Kayı İnşaat İmzası

Cezayir’in Oran şehrinde yapılacak 25 bin kişilik Abdel Hamid Ibn Badis Cami’sinin inşaatını Kayı İnşaat’ın iştiraki olan Bilyap İnşaat üstlendi.

1991 yılında kurulan; 3 kıtada 30 ülkede yaklaşık 6 bin çalışanıyla inşaat ve müteahhitlik projeleri geliştiren Kayı İnşaat’ın bölgedeki iştirakı olan Bilyap İnşaat; Cezayir’in en büyük camisinin anahtar teslimi inşaat işini aldı.

Cezayir’in Akdeniz’e kıyısı olan şehirlerinden Oran’da inşa edilecek olan Abdel Hamid Ibn Badis Cami’si kapalı alanda 25 bin kişilik kapasitesiyle dünyanın en büyük 9. camisi olacak.

104 metrelik cam kaplı minaresi olacak cami kompleksinde ayrıca 600 kişilik Konferans Salonu, İslam Sanatları Merkezi,  İmam Yetiştirme Yüksek Enstitüsü, ticari ünitelerin bulunduğu alanlar ve 600 araçlık otopark olacak.

Kayı İnşaat’ın başarılarında en önemli pay yurt dışı projelerinde..

2007 yılından bugüne kadar dünyanın en büyük uluslararası inşaat şirketleri arasında yer aldıklarını söyleyen Kayı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Yılmaz başarılarında yurt dışında gerçekleştirdikleri projelerinin büyük pay sahibi olduğunu ifade ederek faaliyet gösterdikleri ülkelerde kamu ve özel sektör kuruluşlarıyla işbirlikleri yaparak büyümelerini sürdürmeye devam edeceklerini açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz