Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İnşaat Sektörüne Müjde

Recep Tayyip Erdoğan

Kabine Toplantısı ardından konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan inşaat sektörüne yönelik harç ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; Erdoğan konuşmasında inşaat sektörüne yönelik yapılacak kolaylıklardan söz etti.

Erdoğan, beyaz eşya, mobilya, motorlu taşıtlar ve inşaat sektörlerine yönelik geçici veya kalıcı nitelikte ÖTV, KDV, harç indirimleri yaparak enflasyonla mücadeleyi ve ekonomide canlanmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Vergi ödemelerini düzenli bir şekilde gerçekleştiren mükelleflere yüzde 5 gelir ve kurumlar vergisi indirimi getirdiklerin hatırlatan Erdoğan şunları söyledi:

“Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi almak amacıyla gelir vergisi tarifesine yeni bir dilim ekledik. Vergi alanında vatandaşlarımıza, çiftçimize, esnafımıza, sanayicimize, ihracatçılarımıza, özetle A’dan Z’ye her kesime yönelik yaptığımız düzenlemeleri saymakla bitiremeyiz. Böylesine büyük maliyetlere katlanmamızın tek gayesi, vatandaşlarımızın, üreticilerimizin, çiftçilerimizin yükünü azaltarak insanımızın refahını artırmaktır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here