DAP Yapı’dan 2018’de 3 Yeni Proje!

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 2018 yılında Çeşme, Maslak, Beykoz ve Pendik’te 3 yeni proje çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 2018 yılı planlarına ilişkin DAP Yapı’nın gelecek yıldan beklentisinin yeni yatırımlar ve daha fazla istihdam olduğunu söyledi. Yılmaz, “Geçtiğimiz aylarda lanse ettiğimiz DAP İzmir projesiyle birlikte İstanbul dışındaki ilk yatırımımızı İzmir’de hayata geçirdik. Çeşme’de denize sıfır çok lüks bir proje daha geliştireceğiz. İzmir’de önümüzdeki süreçte milyar TL’lik en az üç proje hedefliyoruz. Çeşme, Maslak, Beykoz ve Pendik’te de yeni projelerimizin çalışmaları devam ediyor” dedi.

Gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri sektörde kaliteyi korumak ve kalıcılığı sağlamak için yeterlilik düzenlemesinin yapılmasını istiyor. İnşaatçılar, bu konuda bakanlıklara rapor sunacak. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Sektöre çok fazla giriş-çıkış var. Kalıcı olmak isteyen inşaat işine girsin. Sektörü bilmeyen, sadece bir iş yapmak için girenler arz-talebin yanı sıra sektörün dinamiklerini de bozuyor. Bu alana girecek olan firmalara sermaye yeterliliği, iş bitirme yeterliliği ve teknik yeterlilik kriterleri getirilmeli” diye konuştu.

Konut sektörü bu yıl yüzde 7-8 büyüdü

Türkiye’de 7.5 milyon konutun dönüştürülmesi hedefine vurgu yapan Ziya Yılmaz, konut dönüştürülmesine ilişkin yasal düzenlemelerin mutlaka yapılması gerektiğini ifade etti. Yılmaz, konut sektörünün bu yıl yüzde 7-8 büyüyerek, 1.4 milyon adet satış rakamına ulaşılacağını aktardı.

2017’yi “rekor yılı” olarak tanımlayan Yılmaz, “Çadır kampanyaları ile rekor rakamlara ulaştık. Ciromuz yılın 11’inci ayında 1 milyar 20 milyon lira oldu. Yılı 1.1 milyar lira ciro ile tamamlayacağız” dedi.

Validebağ’da 593 milyon liralık satış yaptıklarını, DAP İzmir’de de 1 aylık tanıtımla 707 dairenin 411’ini sattıklarını ifade eden Yılmaz, yoğun ilgi gören topraktan senetle satış kampanyasını 19 Aralık’a kadar uzattıklarını açıkladı.

Kaynak: Sabah

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz