DAP Yapı’dan Yeni Proje: DAP Çekmeköy

DAP Çekmeköy

Dap Yapı, Emlak Konut’tan 1 milyar 111 milyon 100 bin TL bedelle kazanılan ihale ile aldığı Çekmeköy arazisi üzerine yapacağı DAP Çekmeköy projesine 2 ay içerisinde start vermeyi planlıyor.

Anadolu Ajansı muhabirine açıklamalarda bulunan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz; “Nişantaşı ve Çekmeköy projelerimize başlamak için gün sayıyoruz” dedi. Son bilgiye göre 2 ay içerisinde yapımına başlanacak Çekmeköy projesinde yer alacak daire tipleri ve daire tiplerine göre tahmin fiyatlar, yapılan tüketici anketi sonuçlarına göre belirlenecek. Tüketicinin beklentileri çerçevesinde daire tiplerinin olacağı projenin çok yakında satışa çıkması planlanıyor. Anadolu Yakası’nın üç büyük ormanının çevrelediği Çekmeköy, yeşili ve doğasıyla öne çıkıyor. Çekmeköy oksijen bolluğuyla İstanbul’un en yaşanılacak ilçelerinin başında yer alıyor.

Karma bir Proje Geliyor
Çekmeköy’de toplam arsa alanı 155 bin 56 metrekare, toplam inşaat alanı ise 87 bin 509 metrekare olan arsada karma konseptte proje geliştirecek. Ticari üniteler, konutlar, eğitim tesisi, sosyal ve kültürel tesis ile park alanlarının yer alacağı projede konut ve ticari alanların yüksekliği zemin+5 kat olacak şekilde planlanıyor.

Nişantaşı projesi de yolda

Ziya Yılmaz, “Rafta olan projelerimizi raftan indirdik ve üretime koyma planlarına başladık. İstanbul’a dünya çapında iki yeni eser kazandırmak için da hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz” dedi.

“Nişantaşı ve Çekmeköy projelerimize başlamak için gün sayıyoruz” ifadesini kullanan  Yılmaz, DAP Yapı olarak önümüzdeki yıllarda devreye geçirecekleri şantiyelerde 10 bine yakın çalışan olacağını belirtti. Yılmaz, dolayısıyla, şantiyeler sayesinde en 40-50 bin insana dolaylı ya da direkt olarak şantiyelerde aş ve ekmek sağlanacağını da aktardı.

Gayrimenkul sektörünün 2020 de çok daha hareketleneceğini beklediklerini söyleyen Ziya Yılmaz, “Beş yıl içinde 13 milyar liralık yeni yatırım hedefimiz için de var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. Gelecek dönemde öncelikli hedeflerinin DAP Yapı’yı küresel bir marka haline getirmek olduğunu belirten Yılmaz, “Bunu yaparken de Londra’da yaşayan bir İngiliz’in de Berlin’de yaşayan bir Alman’ın da İstanbul’un eşsiz atmosferini yaşamasını, dünyaya Türk konut geliştiricilerinin dünyaya örnek projelerini görmesini sağlamak en büyük hedefimiz.” şeklinde konuştu.Yılmaz önümüzdeki aylarda İstanbul’daki Validebağ ve Teras Kule projelerinin  teslimlerini gerçekleştireceklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here