Depremzedelerin Ev Kuraları Bu Ay Çekilecek

TOKİ

Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya ve Kilis’te 26 bin 253 afet konutunun kurası çekilecek.

Türkiye’yi sarsan deprem felaketinde evleri yıkılan veya ağır hasar gören afetzedeler için inşa edilen konutların kurası bu ay içerisinde çekilecek.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerin yıkıma neden olduğu Malatya’da, yapımı tamamlanan afet konutlarından 6 bin 181’inin kurası bu ay içerisinde çekilecek.
Malatya merkez ve ilçelerinde de etaplar halinde afet konutları yükselirken, konutların bir kısmı tamamlandı.

Mart ayında temelleri atılan ve hummalı bir çalışma yürütülen kent genelinde kaba inşaatları tamamlanan, dış cephe işlemleri, kapı, pencere ve mutfak dolapları takılan, çevre düzenlemesi yapılan konutlar kurayla hak sahiplerine teslim edilecek.

Bu kapsamda ilk etapta temeli atılan 14 bin 636 TOKİ konutundan yapımı tamamlanan 5 bin 140’ı, köy evlerinden ise 1041’i bu ay içerisinde çekilecek kurayla sahiplerine teslim edilecek.
Depremin en çok etkilediği kentler arasında yer alan Malatya’ya toplamda 77 bin 717 çok katlı afet konutu, 25 bin 302 de köy evi inşa edilecek.

Gaziantep’te de ihalesi yapılan 25 bin 700 konut etaplar halinde yükseliyor. Bu konutlardan tamamlanan 10 bin TOKİ ve köy evi şubat ayı içerisinde çekilecek kuranın ardından hak sahiplerine teslim edilecek.

Depremden en çok etkilenen Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde ise yapımı tamamlanan 133 ticarethane hak sahiplerine teslim edildi, 203 ticarethanenin de yapımı devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz