Dolardaki Hızlı Artış Gayrimenkul Satışını İptal Ettirdi!

Konut Fiyatları

Global Yatırım Holding’in, başta Ardus Gayrimenkul’ün hisseleri olmak üzere tüm gayrimenkul yatırımlarını satmak için imzaladığı sözleşmenin dövizdeki aşırı artış nedeniyel iptal edildiği açıklandı.

Global Yatırım Holding’in, başta Ardus Gayrimenkul’ün hisseleri olmak üzere tüm gayrimenkul yatırımlarını satmak için imzaladığı sözleşme doların yükselişi gerekçe gösterilerek iptal edildi.

Global Yatırım’dan yapılan açıklamada ise gerekli hukuki sürecin başlatılacağı ve alıcı firmanın Sermaye Piyasası Kurulu’na şikayet edileceği belirtildi.

Holdingin açıklamasında, “Sözleşme’den haksız şekilde dönmeleri nedeniyle doğmuş ve doğacak tüm zararlar nedeniyle Alıcılara karşı olan tüm talep ve dava haklarımızı saklı tuttuğumuzu ihtarname ile alıcılara bildirdiğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız.” denildi.

“Döviz kurundaki artış nedeniyle işleme devam edemiyoruz”

satış iptaliToplamda 298,03 milyon lira olan gayrimenkullerin alıcısı, Tukaş’ın da sahibi zeytinci Okullu Gıda’nın sahipleri Cem Okullu ve Cengiz Okullu, sözleşmenin imza tarihinden bugüne kadar döviz kurlarında yaşanan yüzde 11,4 oranındaki artış ve çok kısa süre zarfında oluşan öngörülmesi mümkün olmayan ekonomik gelişmeler nedeniyle işleme devam edemeyeceklerini bildirdi.

Sözleşmeden dönülmesini kabul etmeyen Holding, alıcıların grubun maruz kaldığı tüm zararları tazmin etmek zorunda olduğunu belirterek, okullara ihtarname gönderdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here