DYO, ICCA Responsible Care Küresel Sözleşmesi’ni İmzaladı

DYO ICCA Responsible Care Küresel Sözleşmesi

DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş, ICCA Responsible Care® Küresel Sözleşmesi’ni imzalayarak uluslararası platformda sorumluluk taahhüdünde bulunan şirketler arasında yerini aldı.

Türkiye’nin en köklü boya üreticisi DYO, küresel kimya endüstrisinin, güvenli kimyasallar yönetiminden sürekli iyileştirme sağlamak ve çevre, sağlık, emniyet ve güvenlik performans mükemmelliği elde etme misyonu güden ICCA Responsible Care Küresel Sözleşmesi’ni imzaladı.

Üçlü Sorumluluk Taahhüdü Sağlandı

Üçlü sorumluluk taahhüdü – Responsible Care, 1984 yılında Kanada’da başlatılıp 1993 yılından itibaren Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği’nin liderliğinde uygulamaya konuldu. Tüm dünyada kimya sektöründe kimyasalların yaşam döngüleri boyunca güvenli yönetimine yönelik birleştirici taahhüdü ve yaşam kalitesini iyileştirme ve sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmadaki rolleri teşvik eden, tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak uygulanmakta olan taahhüt programına DYO da katılım sağladı. DYO, taahhüt gereği olarak iş süreçlerinin her aşamasında teknik emniyete, insan sağlığına ve çevreye öncelik vererek ve üçlü sorumluluk programı temel ilkelerini ön planda tutarak üretim yapmaya devam edecek.

Üçlü Sorumluluk Taahhüdü Nedir? 

Üçlü Sorumluluk® (Responsible Care®) Avrupa seviyesinde Avrupa Kimya Endüstri Konseyi (CEFIC) ve küresel seviyede Uluslararası Kimya Dernekleri Konseyi (ICCA) tarafından desteklenir ve süreklilikleri geliştirilir. ICCA Responsible Care® liderlik grubu (RGLG) ulusal derneklerin ilerlemeyi izlemesi için bir dizi uygulama kilometre taşı geliştirmiştir. Responsible Care’in Sekiz Temel Özelliğine dayanarak, bu uygulama kilometre taşları bölgelerinde Responsible Care oluşturmak ve büyütmek için çalışan ulusal derneklere rehberlik etmeyi amaçlamaktadır.  Responsible Care®’in Sekiz  Temel Özelliğine dayanarak, bu uygulama kilometre taşları, bölgelerinde Responsible Care® oluşturmak ve büyütmek için çalışan ulusal derneklere rehberlik etmeyi amaçlamaktadır. ICCA Responsible Care® Küresel Sözleşmesi bu birleşik taahhüdü özetlemektedir. 

DYO, Responsible Care Küresel Sözleşmesi’ni imzalayarak güvenli kimyasal yönetimini proaktif olarak destekleyen kurumsal liderlik kültürünü benimsemeyi, çalışmalarının çevre, sağlık ve güvenlik performansını, tesislerinin, süreçlerinin ve teknolojisinin güvenliği ve yönetiminde sürekli iyileştirme sağlayarak insan ve çevreyi koruma odaklı sürdürmeyi, yaşam döngüsü odaklı, sağlam bilimsel ve riske dayalı kimyasal güvenlik mevzuatının ve en iyi uygulamaların geliştirilmesine ve uygulanmasına katılarak kimyasal yönetim sistemlerinin güçlendirilmesine katkı sağlamayı, operasyonlarında kimyasalların güvenli yönetimini teşvik etmek için iş ortaklarıyla birlikte çalışmayı, daha güvenli operasyon ve ürünler için, paydaşları ile birlikte çalışarak, ihtiyaçları ve beklentileri anlamayı, çözümler geliştirmeyi ve süreç ile ilgili şeffaf iletişim kurmayı, iyileştirilmiş performans, genişletilmiş ekonomik fırsatlar ve yenilikçi teknolojilerin ve toplumsal zorluklara yönelik diğer çözümlerin geliştirilmesi ile sürdürülebilirliğe katkıda bulmayı taahhüt etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz