Ebru Yaşar’a Okul İnşaatı Teşekkürü

Ünlü şarkıcı Ebru Yaşar’ın Diyarbakır’ın Bismil’de yaptırdığı okulun inşaatını gören minik öğrenciler, sanatçıya teşekkür mektubu yazdı.

Ünlü sanatçı Ebru Yaşar ve eşi Necat Gülseven, memleketleri Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’nde okul yaptırmaya karar verdi. 5 ay önce temeli atılan okul için Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Diyarbakır Valiliği arasında protokol imzalandı. 12 derslikli Ebru Yaşar Gülseven ve Necat Gülseven İlk-Ortokulu’nun yapımı hızla devam ediyor.

Akşam Gazetesi’nde yer alan habere göre, Okul inşaatıyla aynı bahçede bulunan Selahaddin-i Eyyubi İlkokulu’nun 4. sınıf öğrencisi Beritan Bülbül, Yaşar’a ve eşine teşekkür mektubu yazdı. Bülbül’ün mektubu eline ulaşan Ebru Yaşar, gözyaşlarına hakim olamadı.

Minik öğrenci Bülbül’ün mektubunda “Bizim okul ilkokul, kardeşlerimiz ilkokuldan sonra yanımızdan ayrılmak zorunda kalıyordu. Ortaokul yapılacağını duyunca sevindik. Mektupta birinci sınıfa giden ve ortaokula giden kardeşlerimizin bizden ayrıldığını, yapılan bu okulla artık onlardan ayrılmayacağımızı yazdım” ifadeleri yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here