“Edirne Kentsel Dönüşümle 3 Kat Değerlenecek”

edirne konut

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’nin kentsel dönüşümle 3 kat değerleneceğini söyledi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’de kentsel dönüşüme dikkat çekti. Kentsel dönüşüm ile bölgenin değerinin 3 kat değerleneceğini belirten Gürkan, “180 bin TL olan bir dairenin fiyatı dönüşüm sonrası 500-600 bin TL olacak” dedi.

1 EV FİYATINA 3 EV
Değer artışı ile birlikte 1 evle rakamsal olarak 3 ev almış olacaksınız diyen Gürkan, dönüşümde birinci önemli şeyin yerinde dönüşüm ikincisinin ise maddi kazanç olduğunu söyledi.

 

Gürkan, “Bu maddi kazanç ev sahiplerinin olacak. Rantı ev sahipleri alacak. Bana en çok gelen soru; ‘Benim bir dairem var, Edirne’nin en güzel, en değerli yerinde. Ben yerine kaç daire alacağım?’ İlk olarak evi 100 metrekare olan vatandaşın kentsel dönüşümle metrekaresi 110, 120, 130’a kadar çıkacak. Bunları yaklaşık olarak söylüyorum şu anda. Tüm bunlar hesaplamaların sonunda belirlenecek. Amacımız, mevcut evden biraz daha büyük ama yenilenmiş, deprem riskine karşı dayanıklı, konforlu, elektrik, su tesisatı yenilenmiş, otoparkı, asansörü olan güvenli, modern ve çağdaş evler yapmak. Aynı yerde, aynı komşularla, daha çok yeşil alana sahip olarak” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz