Ege Yapı, Yeni Yatırım Zinciri Başlatıyor

İstanbul ve İzmir’de 7 yeni proje geliştirecek olan Ege Yapı, 1700 kişilik yeni istihdam sağlayacak.

Bulunduğu bölgeye değer katan ödüllü projelerin markası Ege Yapı, bu yıl sonuna kadar
Kordon İstanbul, ÇamlıYaka Konakları ve Cer İstanbul’da teslimleri tamamlayıp yaklaşık 7 milyar TL değerindeki yeni yatırım zinciriyle İstanbul ve İzmir’de 7 yeni proje hedefliyor. Ege Yapı’nın yeni projeleri İstanbul’da Ispartakule, Beyoğlu, Çekmeköy ve Kasımpaşa, İzmir’de ise Urla, Dikili ve Alsancak’ta yükselecek. 

İstanbul ve İzmir’de 7 Milyar TL Değerinde, 7 Yeni Proje

Mevcut projelerdeki satış süreci ve yeni yatırım zincirine ilişkin açıklamalar yapan Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, pandemi sürecinde iyi bir planlama yaparak üretim ve satış süreçlerini başarılı bir şekilde yönettiklerini ve proje teslimlerine başladıklarını belirtti. 

İnanç Kabadayı, şunları söyledi: “Güçlü finansal yapımız ve son teknolojik gelişmelerle uyumlu mühendislik çözümlerimiz ile sektördeki faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdürüyoruz. Çekmeköy’de yükselen ÇamlıYaka Konakları ile Tarihi Yarımada’da geliştirdiğimiz Cer İstanbul projelerimizde teslimlere başladık. Seyrantepe’de yer alan Kordon İstanbul projemizin ikinci etap teslimlerine de yılbaşından önce başlayacağız. 

Dünyada gelişen trendlere uygun olarak yeni nesil gayrimenkul yatırım modeli olan
The Superior Suites markamızın ilk binası 2022 yılı sonunda faaliyete geçecek. Önümüzdeki yıllarda da bu markamız ile yeni projeler geliştirmeyi planlıyoruz. Ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli yapı stoğunu geliştirmek için önümüzdeki 2 yıl içinde yaklaşık 7 milyar TL değerinde, İstanbul ve İzmir’in en değerli lokasyonlarında 7 projelik bir yatırım hamlesine başlıyoruz.”

Ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden
İnanç Kabadayı, sözlerine şöyle devam etti: “Ispartakule’de geliştireceğimiz proje, tamamı balkonlu veya bahçeli 462 konut ve 53 ticari üniteden oluşacak. Projede 1+1’den 4+1’e kadar farklı daire tipleri ile açık hava cadde mağazaları ve açık/kapalı otoparklar yer alacak. Beyoğlu’nda hayata geçirmeyi planladığımız projemiz otel, balkonlu veya bahçeli 125 konut ve 6 ticari üniteden oluşacak. Çekmeköy’deki ikinci yatırımımız olacak projemiz çam ormanlarının arasında 3 katlı bloklardan oluşacak, 121 konut ve 17 ticari üniteyi kapsayacak. Kasımpaşa’daki projemiz ise tarihi un fabrikasının restorasyonu ile hayata geçirilecek olup otel, iş yeri ve dükkanlardan oluşacak. İzmir Dikili’deki projemiz, otel, ticari alanlar ve yüzme havuzlu villalardan oluşacak. Alsancak’ta tren garının yanında yer alacak projemiz konut ve ticari ünitelerden oluşacak. Urla’daki projemizi ise yaklaşık 80 dönüm arazi üzerine 250 ile 450 metrekare arasında değişen toplam 70 müstakil villa olarak hayata geçireceğiz. Yeni yatırım zincirimizin ilk halkası olan Ispartakule’de inşaata ve ön talep toplamaya başladık.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz