Emlak Konut GYO 10 Milyarlık Konut Üretecek

emlak konut
Emlak Konut GYO, Başakşehir, Kayabaşı - Avcılar Camiileri ve Ada içi Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi'nin sözleşmesini Ilgın İnşaat'la imzaladı.

Emlak Konut GYO’nun 2018 yılında ülke genlinde 10 milyar lira tutarında proje yapacağı açıklandı.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’un ocak ayında açıkladığı ihale takvimi işlemeye başlarken, Küçükçekmece, Şişli, Bakırköy, Florya, Çekmeköy, Bahçekentgibi merkezi konumdaki arsaların yer aldığı ihaleler şirketler tarafından yakın takibe alındı.

TOKİ, Halkalı ve Nişantaşı arazilerini Haziran 2016’da Emlak Konut GYO’ya sattı. Nişantaşı’ndaki toplam 24 bin 468 metrekarelik arsayı 455 milyon liraya satın alan Emlak Konut GYO, geçtiğimi günlerde ihale ilanı verdi.

Nişantaşı’ndaki Marmara Üniversitesi arazisi için ihalenin ilk oturumunu geçen hafta gerçekleşirken, yarınki ihalede kazanan belli olacak.

Florya arazisi belirleyici

Emlak Konut GYO, arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeliyle ihaleye hazırlandığı yeni adres ise Galatasaray’ın Bakırköy Florya’daki tesislerinin konumlandığı arsa oldu. 5 Nisan’da yapılacak ihaleyi alacak olan firma toplamda 63 bin 230 metrekare büyüklüğe sahip olan arsa üzerinde 55 bin 98 metrekarelik proje yapma hakkına sahip olacak.

Murat Kurum daha önce, 2,1 milyar lira değer biçilen arsalar üzerinde 10 milyar liralık iş hacmi oluşturmayı planladıklarını, 2017 yılında ihalesini yaptıkları ve ruhsat alım işlemlerini sonlandıracakları projelerin lansmanlarını da 2018 yılı içerisinde gerçekleştireceklerini söylemişti.

Kaynak: Yeni Akit

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz