Emlak Konut GYO Beşiktaş Akat İhalesine 13 Firmadan Teklif

Emlak Konut GYO, İstanbul Beşiktaş Akat ihalesi dün yapıldı. İhale için 13 firma teklif verdi. Peki Emlak Konut GYO Beşiktaş Akat ihalesine hangi firmalar teklif verdi?

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) İstanbul Beşiktaş Akat İhalesi 1. Oturum Sonucu hakkında açıklama yaptı. Emlak Konut GYO, İstanbul Beşiktaş Akat ihalesi dün yapıldı. İhale için 13 firma teklif verdi.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı projelerinden İstanbul Beşiktaş Akat Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1’inci oturumu dün saat 11:00’de yapıldı.

Emlak Konut GYO Beşiktaş Akat ihalesine 13 firmadan teklif

Emlak Konut GYO Beşiktaş Akat ihalesi için teklif veren firmalar şu şekilde:

1. UNTD İNŞAAT A.Ş
2. DAP GAYRİMENKUL GELİŞTİRME A.Ş
3. EK-PET İNŞ. SAN. TAAH. VE TİC. LTD. ŞTİ. & ESEA SAĞ. VE YAT. A.Ş. & HOLOĞLU İNŞ. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ. İŞ ORTAKLIĞI
4. YİĞİT ENERJİ İNŞ. SAN. VE TİC. A.Ş.
5. FUZUL GYO A.Ş
6. ÖZALTIN İNŞ. TİC. VE SAN. A.Ş. & MAKYOL İNŞ. SAN. TURZ. VE TİC. A.Ş. İŞ ORTAKLIĞI
7. TEKFEM YAPI TİC. A.Ş.
8. EŞBAH YAPI YAT. A.Ş.
9. GELİŞİM YAPI SAN. VE TİC. A.Ş.
10. TÜRKERLER İNŞ. TUR. MAD. ENR. ÜRETİM TİC. VE SAN. A.Ş.
11. MESA MESKEN İNŞ. A.Ş. & A S L İNŞ. TAAH. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. İŞ ORTAKLIĞI
12. NİVAK YAPI A.Ş.
13. ASLAN YAPI VE TİC. A.Ş. & CABA İNŞ. ENERJİ TURZ. SAN. VE TİC. A.Ş. İŞ ORTAKLIĞI

Emlak Konut GYO Beşiktaş Akat arsası, İstanbul ili, Beşiktaş ilçesi, Akat Mahallesi, 18 ada 1 parselde bulunuyor. Fonksiyonu gelişme konut alanı olarak belirtilen arsanın brüt alanı 12 bin 500 metrekare olarak açıklandı.

Emlak Konut Beşiktaş Akat arsasının yapılaşma koşulları şu şekilde belirtildi: 

TAKS: 0,15
Yençok (M): 15,50

Emlak Konut GYO Beşiktaş Akat arsası, Çevreyolu ile Levent Bağlantısı arasında yer alıyor. Söz konusu Arsa, Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü, FSM Köprüsü, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü gibi noktalara yakın konumda bulunuyor.

Beşiktaş ve Sarıyer sınırındaki 58 bin metrekarelik hazine arazisinin imar planı askıya çıkarılmıştı

Beşiktaş ile Sarıyer ilçesinin sınırında bulunan Akat Mahallesi’nde 58 bin metrekarelik hazine arazisi için Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından imar planı hazırlanmıştı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre, bakanlık planı onaylayarak itirazlar için askıya çıkardı.

Plan açıklama raporunda yer alan detaylara göre, “Boğaziçi Etkilenme Bölgesi” sınırları içinde yer alan hazineye ait arazi, geçtiğimiz sene afet riski altındaki yapıların dönüştürülmesi için rezerv yapı alanı ilan edilmişti.

Alanın yakın çevresinde Mustafa Kemal Kültür Merkezi ve konut alanları bulunuyor. Otoyol, karayolu koruma kuşağı sınırları içerisindeki bölge için mevcut planlarda; az yoğunluklu ve yüksek yoğunluklu konut alanı ile park fonksiyonları tanımlaması da yapılmıştı. İmar planlarının askıya çıkarıldığı bölgede park, konut, oto yıkama, taksi durağı yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz