Emlak Konut Küçükçekmece Bizim Mahalle 1. Etap Arsası Satılıyor

Emlak Konut GYO tarafından hayata geçirilen Küçükçekmece Bizim Mahalle 1. etap için 4 Mayıs’ta ihale yapılacak.

Geçen yıl 3 Ekim tarihinde yapılan ihalede belirlenen asgari bedelin altında teklif geldiği için iptal edilen Küçükçekmece Bizim Mahalle 1. etap için yeniden ihaleye çıkılıyor.

İstanbul Küçükçekmece Halkalı Mahallesi’nde bulunan arsa 56 bin 547 metrekare inşaat alanından oluşuyor. İhalenin ardından arsa üzerinde konut, ticari ünite ve ilköğretimin bulunduğu karma proje yapılması planlanıyor.
Arsada yapılabilecek binalar
Arsadaki ticaret ve konut alanlarında konut, iş merkezi, alışveriş merkezi, yönetim merkezi, otel, motel, rezidans, konaklama tesisleri, sinema, tiyatro, müze gibi kültürel tesis alanları, ticaret, ofis, büro, lokanta, gazino, çarşı çok katlı mağazalar, banka, finans kurumları yapılabiliyor.
Arsadaki toplam emsal inşaat alanının en çok yüzde 30’u ticaret olarak ayrılabilir.
Yol boyu ticaret oluşumunu sağlamak amacıyla 25 metre ve üzeri daha geniş yol akslarından cephe alan parsellerin zemin veya bodrum katlarının yola bakan kısımlarında ticaret düzenlemesi yer alabiliyor.
Arsanın kullanım alanları
Ticaret ve konut kullanımları ayrı ayrı projelendirileceği gibi aynı katta ticaret, konut ve otopark kullanımları karma olarak da düzenlenebiliyor.
Bu alanlarda kat yükseklikleri konut kullanımlarında en yüksek 3,50 metreyi, ticaret kullanımlarında en yüksek 4,50 metreyi, asma katlı ticari birimler tasarlanması durumunda en yüksek 6,50 metreyi geçemiyor.
Kaynak: Habertürk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here