Emlak Konut Nişantaşı Arsası İçin İmzalar Atıldı

Emlak Konut nişantaşı

Emlak Konut GYO, Eltes İnşaat ve İstlife Yapı arasında Nişantaşı Teşvikiye arsası sözleşmesinde imzalar atıldı.

Emlak Konut GYO’nun Nişantaşı Teşvikiye’de bulunan ve eski Marmara Üniversitesi kampüsünün bulunduğu 25 bin metrekarelik arsasının ihalesi 21 martta yapılmış ve ihaleyi 1 milyar 763 milyon 750 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren DAP Holding iştiraki şirketlerden Eltes İnşaat ile İstlife Yapı İş Ortaklığı kazanmıştı.

İhale sözleşmesinde imza töreni 27 nisan cuma günü Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ve İstlife Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Naci Topçuoğlu’nun katıldığı bir toplantıyla gerçekleştirildi.

İmza sonrası bir açıklama yapan Murat Kurum ihalenin taraflara hayırlı olmasını dileyerek İstanbul’un değerli yerleşim yerlerinden biri olan Şişli Teşvikiye’deki arsanın başarılı bir ihale süreci sonrasında ekonomiye kazandırılacak olmasından dolayı mutluluk duyduğunu söyleyerek “Ülkemizin geleceğine ve ekonomisine güvenimiz tam. Bu vesileyle gayrimenkul sektörünün sürdürülebilir büyümesini devam ettirmek ve gelişimini sağlamak amacıyla çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.

“Ülkemize ve İstanbul’un potansiyeline güveniyoruz” diyen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz bugünün değil 30-40 yıl sonrasının yapılarını inşa ettiklerini söyleyerek “Teşvikiye’ye bir eser kazandırmak istiyoruz. Bu çerçevede sahip olduğumuz güçlü finansal yapımızla yatırımlarımıza ve ülkemize katma değer sağlamaya devam ediyoruz. İhalenin başta sektörümüze ve Emlak Konut GYO’ya olmak üzere firmalarımıza da hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde sözlerini tamamladı.

İstlife Yönetim Kurulu Başkanı Naci Topçuoğlu da Teşvikiye’deki bu değerli arsanın ihalesini kazanmış olmaktan ve böylelikle ülke ekonomisine katkı sağlayacak olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here