“En Az 200 Milyon TL’lik Sertifika İhracı Planladık”

Sur Yapı Başkanı Altan Elmas, Antalya ve İstanbul’da yer alan 3 projede en az 200 milyon TL’lik sertifika ihracı planladıklarını söyledi.

Sur Yapı, 2018 yılında en az 3 projesinde gayrimenkul sertifikası ihracına hazırlanıyor. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, önümüzdeki yıl Antalya Kepez’deki 19 bin birimden oluşan dev kentsel dönüşüm projesi ve İstanbul’da 2 projede olmak üzere 3 projede en az 200 milyon TL değerinde gayrimenkul sertifikası ihracı planladıklarını söyledi.

Sur Yapı’nın devam eden toplam 23 bin 400 konutluk 17 projesi olduğunu hatırlatan Elmas, 2018’de diğer projeler için de sertifika ihracı yapmayı planladıklarını bildirdi. “2018 yılı bizim için üretim yılı olacak” diyen Elmas, “2017’nin ilk 6 ayında her ay 1 proje hayata geçirdik. Önümüzdeki yıl öncelikli olarak projelerimizdeki konutların üretimine odaklanacağız” diye konuştu.

Elmas, gelecek yıl Ümraniye ve Sancaktepe’de 2 projeye başlamayı planladıklarım anlattı. Elmas, 2018’de ayrıca Ümraniye’deki Metrogarden AVM’yi de yüzde 50 büyüteceklerini ifade etti.

‘DÖNÜŞÜMDE YER ALMAK İSTİYORUZ’
İnşaat sektöründe 25 yıldır faaliyet gösteren Sur Yapı, bugüne kadar 30 binden fazla insanı ev sahibi yaptı. Firmanın bu alandaki tecrübelerini kentsel dönüşüm projelerinde kullanmayı istediklerini belirten Elmas, “En önemli ve acil ihtiyaç duyduğumuz değişimi yaşam alanlarımızda yapmamız gerekiyor. Çünkü deprem fay hatlarının oluşturduğu risk nedeniyle zaman, çok hayati, çok değerli” dedi.

Kaynak: Habertürk Gazetesi / Erdem Aktürk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz