En İyi Mimari Tasarım Ödülü Evora İzmir Projesi’ne…

Sign of the City Awards

Sign of the City Awards’da “En İyi Mimari Tasarım” kategorisinde Evora İzmir Proje’si ödüle layık gördü.

Türkiye’de gayrimenkul sektörünü ve proje geliştiricilerini teşvik etmek amacıyla düzenlenen Sign of the City Awards’ın 2018 yılında kazanan projelere 6 kasım 2018 tarihinde düzenlenen gala gecesiyle birlikte ödülleri takdim edildi.

Açılış konuşmasını Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum‘un yaptığı ödül töreninde 5 ana kategori altında toplanan 25 alt kategori başlığı altında ödüle layık görülen projeler belli oldu.

Emlak Konut GYO, Halk GYO ve Teknik Yapı iş birliği altında İzmir’de hayata geçirilecek olan ve ön talep toplama sürecinde bulunan Evora İzmir projesi; prestijli ödüllerin dağıtıldığı gecede özel sektör eliyle devam eden projeler arasında “En İyi Mimari Tasarım” ödülüne layık görüldü.

Proje adına ödülü Bakan Murat Kurum’un elinden birlikte alan Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayımödül töreni sonrasında şu açıklamaları yaptılar:

“İzmir’e yakışan yenilikçi bir proje hedefleyerek işe başladık”

Evora İzmir projesinin ‘En İyi Mimari Tasarım’ ödülüne layık görülmesinin kendilerini gururlandırdığını dile getiren Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin; projeye başlarken hedeflerinin İzmir’in kent yaşamına yakışan yenilikçi bir proje geliştirmek olduğunu ifade ederek “Kazandığımız bu ödül bize doğru yolda olduğumuzu, bu projeye start vererek ne kadar doğru bir karar verdiğimizi bir kez daha gösterdi. Konut, ticari, park, kültür ve turizm alanları gibi farklı fonksiyonları bir arada barındıracak olan karma projemize olan inancımız bu ödülle bir kez daha perçinlendi” şeklinde konuştu.

“Evora İzmir; şehrin ruhunu yansıtıyor”

Evora İzmir projesinin, sadece yatırım amaçlı olarak gerçekleşmeyeceğini; standartların üstünde sosyal olanaklar sunan bir yaşam merkezi olacağına dikkat çeken Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım; 25 eylülde düzenledikleri projeyi tanıtım toplantısında Evora İzmir projesinin tanıtım toplantısında ‘İzmir’e yakışan, İzmir kadar güzel bir proje’ taahhüdü verdiklerini hatırlattı. İzmir’in kültürel bir ruh taşıdığını dile getiren ve bu şehrin beton ve demirden bir yapıyı hak etmediğini belirten Durbakayım; yaptıkları her projenin bulunduğu bölgeye uygun bir ruhu yansıtmasına önem verdiklerini belirterek “Evora İzmir’in tasarımında da buna ağırlık verdik. Bu nedenle Evora İzmir’in tasarımda turizm ve kültür fonksiyonlarına az sayıda konut ekledik ve projenin sadece içinde yaşayanlara değil tüm İzmir’e hizmet verecek şekilde tasarladık. Proje tasarımındaki en önemli noktalardan biri de, Evora İzmir’in çevredeki tarihi yapılara saygılı bir çizgiye sahip olmasıdır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here