Ercan Uyan: “Sektör, 2018’de de Ekonomimizin Lokomotifi Olacak”

Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, “Sektör, 2018 yılında da ekonomimizin lokomotifi olacak” dedi.

Uyan, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 yılına ait konut satış rakamları açıklamasına ilişkin gayrimenkule yapılan yatırımın, her zaman en doğru yatırım araçlarından biri olduğunu belirtti.

Uyan, “2017 yılı, ev sahibi olmak isteyenler açısından en doğru dönemlerden biriydi. 2017 konut satışlarının rekor kırmış olması, sektördeki canlılığın istikrarlı bir şekilde sürdüğünün göstergesidir. Konut satışlarındaki pozitif göstergeler uzun vadeli pozitif beklentilerimizi de güçlendiriyor. Sektörün 2018 yılında da ekonomimizin lokomotifi olacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Uyan, göstergelerin, Makro İnşaat’ın orta ve uzun vadeli yatırım planlarını hayata geçirmesini motive ettiğini dile getirerek, şunları söyledi:

“Kurulduğumuz günden itibaren kalite ve güveni esas alarak çalıştık. Nitelikli konut ihtiyacını karşılarken kaliteli bir yaşam kültürü sunmak için çalışıyoruz. Müşteri memnuniyetine odaklanarak farklı ihtiyaç ve beklentilere çözümler geliştirip projelerimizi farklılaştırmaya devam edeceğiz. Küçük yatırımcılara büyük gayrimenkul projelerine ortak olma imkanı tanıyan gayrimenkul sertifikasının hayata geçmesinin ve yeni finansman modellerinin müşterilere sunulmasının, gayrimenkul yatırımcılarının alım kararlarını kolaylaştırıcı avantajlar olduğunu görüyoruz. Konut satışındaki pozitif trendin 2018 yılında da devam edeceğini öngörüyoruz.”

Kaynak: AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz