Esenler’e 40 Bin Yeni Konut

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, ilçede 4 yılda 40 bin konutun kentsel dönüşüm kapsamında yenileceğini söyledi.

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan Esenler ilçesinde kentsel dönüşüm rüzgarı hızla esmeye devam ediyor. İlçede 5 yılda 41 bin konut dönüşüme girdi. Önümüzdeki 4 yılda da 40 bin konutun dönüştürülmesi hedefleniyor.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, çalışmaların başlamasının ardından 6-7 yılda Esenler’de dönüşmemiş konut kalmayacağını belirtti.

Göksu, İmar Barışı’ndan gelecek gelirin kentsel dönüşümde kullanılacağını anımsatarak, “Faizsiz para desteği konusunda bakanlığımızın bir çalışması var. Dönüşümün hızlanmasını sağlayacak en büyük etken bu faizsiz para desteği olacak. Eğer söz konusu destek hayata geçerse Esenler’de çok daha hızlı dönüşüm olabilir. Çünkü buralar çok farklı bir perspektife sahip. İnşallah imar barışından elde edilen gelir süreci hızlandıracaktır” dedi.

“Kentsel dönüşüm olmazsa olmaz”

Göksu, çalışmaların aralıksız devam edeceğini dile getirerek, “Milletimizin can ve mal güvenliği için kentsel dönüşüm olmazsa olmaz işimiz. Bunu yapmak zorundayız. Onun dışında hiçbir gerekçenin anlamı yok. Biz Esenler olarak ilçemizin can ve mal güvenliği için kentsel dönüşüm yapmak zorundayız” diye konuştu.

Tevfik Göksu, barışın Esenler gibi ilçelerde yüzde 70’e yakın bir muhatap kitlesi olduğunu belirterek, başvuruların kısa sürede tamamlanacağını, toplam 100 bin kişinin barışacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Sabah

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here