Ev Fiyatlarında Zirve Muğla’nın

Türkiye genelinde konut fiyatlarında en yüksek değere sahip 5 il açıklandı. Verilere göre Muğla, ortalama konut metrekare satış fiyatı 4 bin 695 TL ile zirvede yerini aldı.

Türkiye genelinde konut fiyatlarında en yüksek değeri olan 5 il açıklandı. Türkiye’de konutların ortalama metrekare satış fiyatı 2 bin 193 TL olarak açıklandı.

Hürriyet’te yer alan habere göre, verilerde Türkiye genelinde ortalama konut büyüklüğü 125 metrekare, ortalama konut fiyatı 274 bin 125 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ortalama 16 yıl olarak belirtildi. Ülke genelinde satılık konut fiyatları son 4 yılda yüzde 33, son 1 yılda ise yüzde 15 arttı.

Metrekare satış fiyatlarına bakıldığında en yüksek iller sırasıyla Muğla, İstanbul, İzmir, Çanakkale ve Balıkesir oldu. Muğla, ortalama konut metrekare satış fiyatı 4 bin 695 TL ile zirveye yerleşti.

Muğla’dan sonra en değerli il olarak açıklanan İstanbul’da konut metrekare satış fiyatı 4 bin 422 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ortalama 19 yıl olarak açıklandı. İzmir’de ortalama konut metrekare satış fiyatı 3 bin TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 20 yıl; Çanakkale’de ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 455 TL, geri dönüş süresi 22 yıl; Balıkesir’de ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 394 TL, geri dönüş süresi ise 25 yıl olarak belirtildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here