Evim Türkiye Fuarının Devamı Gelecek

Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarlarının önümüzdeki dönemler içinde Avrupa’daki 8 şehirde daha yapılacağı açıklandı.

Almanya’nın Düsseldorf kentinde 8-10 şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenen Evim Türkiye Gayrimenkul Fuarı’nın önümüzdeki yakın dönemler içinde Türk vatandaşlarının yoğun olduğu 8 Avrupa şehrinde daha organize edileceği bildirildi.

Türkiye’de markalı konut projeleri geliştiren 76 firmanın 100’den fazla projesini yüz yüze tanıtma fırsatı bulduğu fuarı 3 gün boyunca 6 binden fazla sayıda kişi ziyaret etti. Avrupa’da yaşayan ve bugüne kadar tasarruf ettiği maddi birikimlerini ana vatanlarında bir gayrimenkul yatırımında değerlendirmek isteyen gurbetçi vatandaşlarımız Türkiye’ye gelmeden ve şehir şehir, ilçe ilçe gezmeden çok sayıda konut projesini bir gün içinde görüp fikir sahibi oldular.

Fuarda yaklaşık 100 milyon liralık kısmı fuar esnasında olmak üzere yaklaşık 400 milyon liralık satış bağlantısı gerçekleşti.

Fuara 15 projesiyle katılan Sur Yapı; 250 milyonluk satış görüşmesi yaptı ve 100 milyonluk konut, ofis ve dükkan opsiyonladı.

Evim Türkiye’de 5’i İstanbul’da, 1’i İzmir’de ve 1’i de Çeşme’de olmak üzere 7 projesiyle katılan DAP Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz; fuarda gördükleri yoğun ilginin doğru konumda doğru fiyatla insanları gayrimenkulle buluşturduklarının bir sonucu olduğunu söyledi. DAP Yapı fuara özel olarak; projelerini görmek isteyen Almanya’daki Türk vatandaşlarının ulaşım ve konaklama masrafını karşılayacak.

Evora İzmir ve Evora Denizli projeleriyle fuara katılan Teknik Yapı’nın standında 530 kişi ağırlanarak projeler hakkında bilgiler verildi. Fuarda 4.5 milyon liralık satış sözleşmesi imzalanırken 6 konut için sözleşmeler Türkiye’deki projeyi yerinde görüldükten sonra imzalanacak.

Fuarın hareketli stantlarından biri de 9 projesiyle katılım sağlayan MESA standı oldu. 500 kişiye tanıtım yapılan projeler için 250’ye yakın talep toplandığı belirtildi.

İlk gayrimenkul projesi olan Edonia Garden’ı Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarına tanıtan Kar Yapı; fuarda 12 konut satışı gerçekleştirdi.

İnsay Yapı’nın Ondörtüç Pendik projesinden 7 rezervasyon yapıldı. Konut alıcılarının projeyi yerinde görmesinden sonra satışa dönmesi bekleniyor.

Fuara Torkam E5, Temaşehir Konya ve 42. Cadde projeleriyle katılan Torkam İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli; stantlarını ziyaret eden Almanya’da yaşayan ve Hollanda, İsveç, Belçika, İngiltere, Avusturya’dan gelen vatandaşlarımızla verimli bağlantılar oluşturduklarını söyledi.

Hem yabancılara hem de yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza daha hızlı ulaşabilmek için yurtdışında tanıtımları hızlandırdıklarını belirten  Nef İcra Kurulu Üyesi Selçuk Çelik; “Almanya ve Orta Doğu bölgesinde yaptığımız tanıtım ve işbirlikleri ile geçen yıla kıyasla bu bölgeye yaptığımız satışlarımızı 3 kat artırdık. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Evim Türkiye Fuarı’nda da projelerimize gösterilen ilgiden memnun kaldık. Yaptığımız görüşmelerle gerçekleştirdiğimiz satışların dışında önümüzdeki günlerde de satışa dönüşecek önemli bir potansiyel görüyoruz” dedi.

Fuarda Piyalepaşa İstanbul projesini tanıtan Polat Holding bünyesinde gayrimenkul projeleri geliştiren ve pazarlayan Piyalepaşa Gayrimenkul’ün Genel Müdürü Kaan Yücel, “3 gün boyunca Almanya’da ve çevre ülkelerde yaşayan Türk vatandaşlarının ilgisinin kendilerini çok memnun ettiğini belirterek “Birçok vatandaşımızla bir araya geldik, kendilerini İstanbul’da ağırlayıp projemizi de gezdireceğiz” dedi.

Fuara konut teslimlerinin hemen yapıldığı Blue Lake ve Kemerlife23 projeleri ile katılan  Metal Yapı Konut Genel Müdür Yardımcısı Mert Durdağ; 3 gün süren fuarın kendileri için oldukça verimli geçtiğini belirterek fuara özel indirimler yaptıklarını ve önemli sayıda rezervasyon ve randevu talepleri aldıklarını söyledi.

Kağıthane’deki Seba Suites projesiyle fuara katılan Seba İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Engin Keçeli; Evim Türkiye Fuarı’nın yenilerine de katılacaklarını ve bundan sonraki fuarlarda Bodrum projelerini de tanıtacaklarını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz