Fenercioğlu’ndan İspanya’da Yeni Proje

Fenercioğlu Viva Altea projesi

Fenercioğlu A.Ş. İspanya’nın Altea bölgesinde yer alan “Viva Altea” projesinin temellerini attı.

Alanya’da ve Antalya bölgesinde yaptığı inşaatlarla hızlı bir büyüme ivmesi yakalayan ve ardından Bodrum, İstanbul ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yaptığı yatırımlarla çalışmalarını sürdüren Fenercioğlu A.Ş., İspanya’nın Altea bölgesinde yer alan “Viva Altea” projesine başladı.

Fenercioğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aycan Fenercioğlu,İspanya’da yeni bir projeye başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. İspanya, son dönemde yabancıların konut alma açısından çok tercih ettiği bir bölge haline geldi. Önümüzdeki dönemde daha da popüler olacağını, özellikle Avrupa bölgesinin ve İngilizlerin buraya ilgi göstereceğini tahmin ediyoruz. Yeni projemizle beraber İspanya’da yatırımlarımızı da artırmayı hedefliyoruz. ‘Hayal edebildiğin her şey gerçektir’ sözüyle çıktığımız bu yolda bir hayalimizi daha gerçekleştirmek için İspanya’dayız. Yurtdışı yatırımlarımız hızla sürecek” dedi.

Aycan Fenercioğlu - Fenercioğlu A.Ş.Proje detaylarından bahseden Fenercioğlu, “Altea gibi küçük nüfuslu, denize yakın, doğaya kaçışın mümkün olduğu bir bölgede yer alan yerler sadece belirli bir satın alma gücüne sahip İspanyollar tarafından değil, aynı zamanda tüm Avrupalılar tarafından da çok ilgi görüyor. Özellikle uzaktan çalışmayı keşfetmiş ve ülkelerinin soğuğundan veya gri gökyüzünden kaçmak ve her türden iyi altyapıya sahip güneşli bir yere yerleşmek isteyen Avrupa vatandaşlarının tercih ettiği bir kasaba. Arsanın yer aldığı Altea kentinde konut satışlarında m2 fiyatları 2023 Şubat ayında, geçen yılın aynı ayına kıyasla %31,7 artış gerçekleşti. Ortalama bina inşa yılının 1974 olduğu Alicante’de yeni binaların satış m2 fiyatı daha da yukarda gerçekleşiyor. İspanya Viva Altea projemiz plaja ikinci sıra cadde üzeri ve Benidorm şehir merkezine 15 dakika uzaklıkta yer alıyor. Viva Altea ayrıca Alicante şehir merkezine 45, Alicante Uluslararası havaalanına 50 ve Valencia Uluslarararası havaalanı 1 saat 25 dakika uzaklıkta bulunuyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Fenercioğlu A.Ş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz