Fikirtepe Mağdurları Çadır Kurdu

Fikirtepe’de Pana Yapı tarafından mağdur edildiğini iddia eden aileler, çadır kurdu.

Kentsel dönüşümün simgelerinden Fikirtepe’de sorunlar bir türlü bitmiyor. Bu süreçte oluşan  kentsel dönüşüm mağdurlarının sorunu hala çözüm bekliyor.

Pana Yapı tarafından Fikirtepe’de başlatılan projeler yaklaşık 2 yıldır durdu. Firma buna gerekçe olarak finansman sıkıntısını gösteriyor. Ancak firmayla anlaşan hak sahiplerinin evleri yıkıldı ve yenisi de yapılmadı.

Vatandaşlar kira yardımı da alamazken, bir an önce yetkililerden çözüm bulmalarını istiyor. Yaklaşık bin aile firmanın projeleri tamamlamasını bekliyor. Sorunları halledilmeyen mağdurlar, son çare olarak bir proje alanına çadır kurdu.

“Artık gücümüz kalmadı”

Mağdurlardan evli ve 2 çocuk babası Mehmet Karataş, “Bayram geldi, evsiz kaldık, 2 çocuk okutuyorum, eşim işsiz, müteahhit işi terk etti, bir yıldır kira alamıyorum, artık gücüm kalmadı. Eskiden riskli de olsa bir evim vardı şimdi ortada kaldım. Aç susuz kalıp ev sahibi olmuştuk biri gelip yılların emeğini aldı. 6 aydır kiramı ödeyemiyorum, evimi boşaltmak zorundayım. Çadırda kalmaktan başka çarem yok” dedi.

Mağdurlar, Pana Yapı’nın şirketi olan ve dönüşüm projelerini yapan Selimoğlu İnşaat hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Şirketin sahibi Raci Şaşmaz ise şirketinin eski yetkililerini dolandırıcılıkla suçladı ve onlar hakkında duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan yöneticiler serbest bırakılmıştı. Kaynak: emlakdream.com

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here