Fikirtepe Mağduru Ahmet Düverioğlu Parasını İstedi

Fikirtepe kentsel dönüşüm projesinden daire alan milli basketbolcu Ahmet Düverioğlu, inşaat durunca tüketici mahkemesine başvurarak parasını geri istedi.

Fikirtepe’de mağdur olan binin üzerinde aile, evsiz kaldıklarını belirterek eylem yapmıştı. Bu mağdurlardan birinin de Fenerbahçe forması giyen milli basketbolcu Ahmet Düverioğlu olduğu ortaya çıktı.

2007 yılının Mart ayında inşaat firmasından 140 bin TL peşinat ödeyerek 2 daire satın alan Düverioğlu aylık taksitleri ödemeye başladı. Milli basketbolcu toplam 450 bin TL ödeme yaptı.

Temal aşamasında kalan projede inşaat durdu. Ekonomik sıkıntı yaşayan inşaat şirketi başka bir müteahhit firma ile ortak olsa da inşaatta bir ilerleme olmadı. Düverioğlu, avukatları aracılığıyla tüketici mahkemesine başvurdu.

Avukatlar Eyüp Başkan ve Fulya Büyükyörük’ün mahkemeye sunduğu dilekçede, Düverioğlu’nun yükümlülüklerini eksiksiz yerine getirdiği ancak inşaatın temelde kaldığı ve anahtar teslim tarihi olan 24 Haziran 2018’e kadar bitirilmesinin mümkün olmadığı belirtildi. Bu nedenle, peşinat ve taksitler halinde ödenen toplam 450 bin TL’nin geri ödenmesi talep edildi. Vadesi gelmeyen toplam 540 bin TL senedin ödemesinin durdurulmasına karar verilmesi istendi.

Kaynak: Milliyet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz