Fortis Sinanlı Projesi’nden “Haciz” Açıklaması

Fortis Sinanlı Projesi’ne ilişkin çıkan “haciz haberlerine şirketten yalanlama geldi.

Fikirtepe’de kentsel dönüşüm kapsamında Sinanlı Yapı Fortis İnşaat Ortak Girişimi tarafından hayata geçirilen Fortis Sinanlı Projesi’ne ilişkin çıkan haciz haberlerinin gerçeği yansıtmadığını duyuruldu.

Şirketten gelen açıklama şu şekilde:

“Haberde hakkında haciz kararı olduğu belirtilen firma, Fortis Sinanlı’nın alt yüklenici firmasıdır. Dolayısıyla Fikirtepehaber’den Yasin Bektaş’ın haberini kaynak gösterilerek yayınladığınız “Fortis Sinanlı’ya haciz geldi” iddiası gerçeği yansıtmamaktadır.

Başer Faktoring A.Ş. tarafından Marallar Enerji aleyhine açılan davada İstanbul 13. İcra Hukuk Mahkemesi, 12.12.2017 tarihli kararı gereğince 11.12.2017 tarihinde muhafaza altına alınan Kule Vinç ile ilgili haciz ve muhafaza işlemlerinin tedbiren durdurulmasına karar verildi.

Haczedilen menkullerin yediemin olarak davacı 3. kişi olan İDK Grup İnşaat Emlak Petrol Gıda Hayv. Tarım Ürün Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi ve Sinanlı Yapı Fortis İnşaat Ortak Girişimi Adi Ortaklığı’na bırakılmasına, muhafaza altına alınan 15 ton demir ile 1 adet jeneratör ile ilgili haciz ve muhafaza işlemlerinin tedbiren durdurulmasına ve haczedilen menkullerin yedi emin olarak davacı üçüncü kişilere devredilmesine karar verildi.

Söz konusu davada İDK Grup İnşaat Emlak Petrol Gıda Hayv. Tarım Ürün Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi ve Sinanlı Yapı Fortis İnşaat Ortak Girişimi Adi Ortaklığı davacı 3. Kişi olarak geçmektedir ve haciz olayıyla ilgisi bulunmamaktadır.

Saygılarımızla,

Sinanlı Yapı Fortis İnşaat Ortak Girişimi”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz