Galatasaray Arazi Satışından 1 Milyar TL Kazanacak

Galatasaray’ın Riva ve Florya arazilerinin satışından kasasına 1 milyar TL’ye yakın bir para girecek.

Galatasaray Spor Kulübü ile Emlak Konut GYO arasında haziran 2016’da imzalanan protokol gereği kulübün Riva ve Florya arazilerinin ihale yoluyla satışı gerçekleştirilerek sarı kırmızılı kulübün bu satışlardan kasasına kaç lira gireceği belli oldu.

Riva arazisinden 761.6 milyon TL gelecek

Sarı kırmızılı kulübün Riva’daki 1.076.020 metrekarelik arazisi 15 haziran 2017’de düzenlenmiş ve ihaleyi ilk olarak kazanan Ankara merkezli 2 firma ortaklığı daha sonraki süreçte ihale şartlarını yerine getirmeyince 2. sırada en yüksek teklifi veren ve izleyen süreçte şartları yerine getiren Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. ihalenin kazananı olmuştu. Mayıs ayından projenin başlayacağı Riva arazisinin satışıyla birlikte Galatasaray’ın kasasına 761.6 milyon TL girecek.

Florya arsasından 238 milyon TL gelecek

Galatasaray’ın Florya’daki diğer arsası da Emlak Konut’un yan arsayı da satın alarak toplamda 63.230 metrekare büyüklüğe çıkartılarak birlikte 12 nisanda son ihaleyle birlikte 2 milyar 250 milyon TL olarak teklifle birlikte Ankara merkezli müteahhitlik şirketi Öz Er-Ka İnşaat tarafından satın alındı. Bu satışla birlikte Emlak Konut’la imzalanan protokol gereği sarı kırmızılı kulübün kasasına yaklaşık 238 milyon TL girecek.

Böylelikle Riva ve Florya’daki arazilerin satışı sonucu Galatasaray kulübünün elde edeceği toplam satış geliri 1 milyar TL’yi bulmuş olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here