Galatasaray Florya Arazisinin Kazananı Belli Oldu

Öz Er-Ka İnşaat

Emlak Konut’un ihaleye çıkardığı Galatasaray Florya arazisinin kazananı 832 milyon 500 bin TL teklifle Öz Er-Ka İnşaat oldu.  

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından yapılan İstanbul Bakırköy Florya Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. oturumu yapıldı. Florya sahiline yakın konumda yer alan, Atatürk Ormanı ile Atatürk Havalimanı’nın ortasında kalan araziye konut, dini tesis, ilköğretim okulu ve park alanları yapılabilecek.

florya ihaleToplam arsa alanı 63 bin 230 metrekare, toplam inşaat alanı ise 55 bin 98 metrekare büyüklüğündeki arsanın kazananı Öz Er-Ka İnşaat oldu. Şirket, arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 2 milyar 250 milyon TL, arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak ise 832 milyon 500 bin TL teklif verdi. Teklifler henüz değerlendirme aşamasında. Bu projede; elde edilecek “Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri”nin yaklaşık yüzde 71,43’ü Emlak Konut GYO’ya yaklaşık yüzde 28,57’si ise Galatasaray Spor Kulübü Derneği’ne ait olacak.

İhaleye esas taşınmazların tespit edilen asgari bedeli 383 milyon 554 bin 450 TL.

9 firma teklifte bulundu

Galatasaray Florya ihalesine 9 firma teklif verdi. Öz Er-Ka İnşaat’tan sonra en yüksek teklifi veren şirket ise Şua İnşaat-Ruha Elektrik İş Ortaklığı oldu. İş ortaklığı ihalede 802 milyon 200 bin TL teklif verdi. En yüksek üçüncü teklifi ise 747 milyon 400 bin TL ile Özak GYO-İnt-Er Yapı İnşaat İş Ortaklığı verdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here