Gökhan Taş: “Yatırımlarımıza Hız Kesmeden Devam Ediyoruz”

Gökhan Taş

Coldwell Banker Türkiye Başkanı Gökhan Taş, 2018 yılı gayrimenkul sektörüne ilişkin “Türkiye ekonomisinin ve gayrimenkul sektörünün geleceğine olan inancımızla, yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.” dedi.

Yılın ilk 11 ayında 1 milyon 276 bin 342 konutun satıldığı ülkemizde, gayrimenkul sektörü teşvikler, kentsel dönüşüm ve marka konut projelerinin çeşitli kampanyalarıyla dikkatleri çekti. Konut satışlarında bir önceki yıla oranla yüzde 7 civarında artışın görüldüğü sektörde, yeni yıl 2018’e ilişkin sektör temsilcileri ise faiz oranlarının düşürülmesi ve kentsel dönüşüm çalışmaların sürdürülebilirliğiyle konut satışlarının artmasını beklediklerini işaret etti. 

2018 yılı gayrimenkul sektörüne ilişkin açıklama yapan Coldwell Banker Türkiye Başkanı Gökhan Taş, Türkiye’de artık yılda yaklaşık 1,3 milyon konut satıldığını belirterek, OECD’ye üye ülkeler arasında bu rakamla Türkiye olarak Amerika’dan sonra ikinci sırada olduklarını söyledi.

Avrupa’daki ülkelerin epey üzerinde konut satışı olduğunu dile getiren Taş, “Biz de Türkiye’nin bu büyüyen potansiyeline inanarak 2013’te Coldwell Banker olarak Türkiye’ye girmiştik. 4 yılda 150 ofis ve yaklaşık 1500 danışmana ulaştık. Fakat bunu yeterli görmüyoruz. Türkiye ekonomisinin ve gayrimenkul sektörünün geleceğine olan inancımızla, yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz