Gong “Gayrimenkul” Fonu İçin Çaldı!

Albaraka Portföy Yönetimi’nin kurucusu olduğu Batışehir, One Tower ve Dükkân Gayrimenkul Yatırım Fonları Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

Albaraka Portföy Yönetimi, kurucusu olduğu Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım fonu olan üç gayrimenkul yatırım fonunu Borsa İstanbul’da nitelikli yatırımcılara arz etti. 29 Kasım Çarşamba günü düzenlenen gong töreni ile BatışehirOne Tower ve Dükkân Gayrimenkul Yatırım Fonları (GYF), “ALBTS”, “ALONE” ve “ALDUK” kodları ile Nitelikli Yatırımcı İşlem Pazarı’nda işlem görmeye başladı.

Yatırımcılar, Albaraka Portföy Yönetimi’nin gayrimenkul yatırım fonları Batışehir, One Tower ve Dükkân katılım paylarına borsa üzerinden ulaşabilecek ve fiyatlarını anlık takip edebilecek. Halen Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım fonu yöneticisi unvanını sürdüren Albaraka Portföy, gayrimenkul yatırım fonlarını borsada yatırımcılara arz ederek, likiditelerine önemli katkı sağlamayı hedefliyor.

Türkiye’deki 30 yıllık tecrübesiyle katılım bankacılığı sektöründe ilklerin öncüsü Albaraka Türk’ün yüzde 100 iştiraki olarak 2015 yılında kurulan Albaraka Portföy, yatırım fonu kuruluşu ve yönetimi, yatırım danışmanlığı ve emeklilik fonu yönetimi alanlarında faaliyet gösteriyor.

Albaraka Portföy Yönetimi’nin kurucusu olduğu Batışehir, One Tower ve Dükkân Gayrimenkul Yatırım Fonları’nın borsada işlem görmesine ilişkin düzenlenen Gong Töreni’ne Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, Albaraka Türk Yönetim Kurulu Üyesi Osman Akyüz, Albaraka Portföy Yönetimi Genel Müdürü Muhammed Emin Özer, Albaraka Türk Denetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükabacı ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here