Güçlü 2 marka İzmir için işbirliği yaptı

Emlak Konut GYO’nun, İzmir’in Alsancak ilçesinde hayata geçirmeyi planladığı gayrimenkul projesini 1,6 milyar liralık hasılat taahhüdüyle kazanan Teknik Yapı, gayrimenkul sektörünün güçlü ismi Halk GYO ile işbirliği yaptı. İş birliği kapsamında tüm gider ve gelirler ile elde edilecek kar paylaşım oranları yarı yarıya olmak üzere, “Teknik Yapı – Halk GYO Adi Ortaklığı” kuruldu.

Emlak Konut GYO’nun, İzmir Alsancak’taki iki ayrı parselden oluşan yaklaşık 47 dönümlük arazisi için Haziran ayında açtığı arsa karşılığı gelir paylaşım ihalesini %35 idare payı taahhüdü ile kazanan Teknik Yapı, gayrimenkul sektörünün önemli oyuncularından biri olan Halk GYO ile güç birliğine gitti. Emlak Konut GYO’nun Alsancak’ta hayata geçecek olan karma projeden elde edilecek hasılatın en az 585,2 milyon lirası Emlak Konut GYO’ya aktarılacak. 

Proje, ihalenin şartlarına uygun olarak ticaret, konut ve turizm alanlarından oluşacak karma özelliklere sahip olacak. Ayrıca projede kültürel fonksiyonları barındıracak yapılar, park, otel, ibadet alanı, ofis ve konutlar yer alacak.

 

Proje tasarımının altı ay içinde tamamlanması için çalışmalara hızlıca başlanacağını aktaran Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Oluşturulan güç birliği ile İzmir’e yakışır bir proje gerçekleştirileceğine inandığını söyledi.

– “İzmir’in gayrimenkul sektörüne değer kazandıracağız” 

Özel sektör ve kamuyu bir araya getiren projenin İzmir’in gayrimenkul sektörüne de değer kazandıracağına dikkati çeken Durbakayım, “Kamunun önemli temsilcileriyle iş yapmanın tüketiciye de olumlu yansımaları olacak. Emlak Konut GYO, Halk GYO ve Teknik Yapı’nın güven veren marka kimlikleri ile oluşturdukları kaliteli hizmet anlayışları bu proje aracılığı ile İzmir halkının da memnuniyetine sunulacaktır. Bugüne kadar başarıyla sürdürdüğümüz ‘iyi ürünü, uygun fiyata sunma’ stratejisini İzmir’de de sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

“Ege’nin İncisi İzmir, daha da güzelleşecek”

Ege’nin incisi İzmir’i daha da güzelleştirecek bir projeyi hayata geçireceklerini belirten Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin ise “Halk GYO olarak faaliyetlerimize başladığımız günden bu yana büyük bir titizlikle hayata geçirdiğimiz nitelikli ofis, konut ve otel projelerimizde her zaman sadece bir proje üretmekten fazlasını düşündük.” ifadesini kullandı.

“Doğru lokasyonda doğru proje” anlayışıyla bölgenin yaşam standartlarını yükselterek gayrimenkul sektörüne değer katmanın her zaman öncelikleri olduğunu aktaran Yetgin, şunları kaydetti: 

“Projemiz, Ege’nin incisi İzmir’i daha da güzelleştirecek. Halk GYO olarak, bizim de İzmir’deki ilk projemiz olduğu için, ayrı bir heyecan içindeyiz. Teknik Yapı ortaklığımızın ve bu prestijli projenin şimdiden hepimize ve İzmir halkına hayırlı olmasını dilerim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz