Gül İnşaat; Avenue İstanbul ile Miami’yi İstanbul’a taşıyor

Büyükçekmece’nin iddialı projesi Avenue İstanbul’da; 12 ekimde düzenlenen basın toplantısıyla sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtılmasının ardından metrekaresi 4 bin TL’den başlayan fiyatlarla lansman satışları başladı.

Büyükçekmece Beykent‘te bulunan Aroma’ya ait 30 bin 360 metrekarelik arsa üzerinde Gül İnşaat tarafından 530 milyon TL yatırım bedeliyle projelendirilen Avenue İstanbulprojesi; Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gül ve Aroma Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Duruk evsahipliğinde 12 ekim perşembe günü gerçekleştirilen basın toplantısıyla tanıtılmasının ardından 4 bin TL’den başlayan metrekare fiyatlarıyla lansman satışlarına sunuldu. 22 katlı 2 bloktan meydana gelen projede; büyüklükleri 89 ile 187 M² arasında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 planında 736 konut, 40 ofis ve 170 mağazanın bulunduğu üstü açılıp kapanabilen bir AVM inşa edilecek. Projede teslimlerin 2020’nin ilk çeyreğinde yapılması planlanıyor.

Basın toplantısında projeyi tanıtan bir konuşma yapan Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gül; Miami’deki Bal Harbour konseptini Beykent’e getirdiklerini söyleyerek ”Projede, doğayı ve yeşili kucaklayan avlu bahçesi, etrafında yeni bir yeme içme deneyimini sunan lezzet terası, çocuklar için eğlence alanları, günlük ihtiyaçları karşılayabileceğiniz ticari alanlar olacak. Bölgenin sosyal yaşamını hareketlendirecek unsurları tüm detayları ile düşünerek Avenue İstanbul’a dahil ettik. Ev sahiplerimiz burada olmaktan keyif alsın, alt katlarında Türk ve Dünyaca ünlü markalarda alışveriş yapabilsin, kafe ve restoranlarda güzel vakitler geçirsinler diye Avenue İstanbul’u hayata geçiriyoruz” dedi.

“Avenue İstanbul tamamlandığında proje yüzde 75 ile yüzde 100 oranında prim yapacak”
Bölgede genelde küçük metrekareli evler yapılırken, Avenue İstanbul’da kat planlarının ferahlığı ve konforu ön plana çıkardığına da değinen Metin Gül projenin 4 bin TL’den başlayan metrekare fiyatlarıyla satışa sunulduğunu ve bu fiyatların konut teslimlerinin yapılacağı tarihlerde 7 bin ile 8 bin TL aralığına gelmesini beklediklerini söyledi.

“Gül İnşaat’ın konut ve AVM deneyimi ile Aroma’nın perakende deneyimi Avenue İstanbul’da buluşacak”
Arsa sahibi ve proje ortağı olan Aroma Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Duruk da toplantıda yaptığı konuşmayla “Avenue İstanbul ile birlikte Beykent’te farklı bir konsept yaratmak istedik. Bölgenin ihtiyaçlarını analiz ederek hareket ettik. Gül İnşaat’ın konut ve AVM deneyimi bizim de perakende deneyimimizi bu projede göstermiş olacağız. Avenue İstanbul, Beykent, Beylikdüzü ve Büyükçekmece bölgesinin en iddialı projesi olacak.” dedi.

Konum olarak E-5’e komşu olarak Beykent girişinde hayata geçirilecek olan Avenue İstanbul projesi TEM – Hadımköy bağlantı yolunun karşısında yer alıyor. Yapımı proje aşamasında olan Sefaköy – Beylikdüzü metro hattının son durağına çok yakın olan Avenue İstanbul; Beykent Üniversitesi’ne  1 dakika, Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi ile Beylikdüzü Devlet Hastanesi’ne 3 dakika, Beylikdüzü Yaşam Vadisi Şehir Parkı ile Büyükçekmece Sahiline 5 dakika, Hadımköy Tem Gişelere 6 dakika ve Atatürk Havalimanı 20 dakikalık mesafede bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz