Güneybatı Londra’da Eşine Az Rastlanır Fırsat

Barratt London

Güneybatı Londra’nın popüler Wandsworth semtinde bulunan Tooting Bec’in Bölge 3 konumunda yeni inşa edilmiş bir daire bulmak nispeten kolay olsa da yeni bir müstakil ev alma niyetinde olan alıcıların işi daha zor. Barratt London, Springfield Place, SW17’deki bir dizi mülk ile imdada yetişti ancak sadece yedi konut kaldığı için alıcıların biraz hızlı olması gerekecek. 

Emlak portalı Rightmove’da yapılan bir aramanın da açıkça gösterdiği gibi, başkentin bu varlıklı ve popüler bölgesinde yeni inşa edilmiş ev sıkıntısı mevcut. Aralık ayında, Springfield Place’in bir mil yakınındaki satılık 457 konuttan sadece üç tanesi yeni inşa edilmişti ve bunlardan ikisi leasehold (sadece daire alıcıya ait) diğeri freehold (hem bina hem de arsa alıcıya ait) mülklerdi. Bu durum, Barratt London’ın dikkat çekici “mews” evlerini bölgedeki en sıra dışı ve cazip seçeneklerden biri haline getiriyordu.

Her biri şahsi otopark, elektrikli araç şarj noktası ve geniş, şahsi bir bahçeye sahip olan “mews” evleri, Springfield Drive’ın kenarındaki sakin bir sokakta yer almaktadır. İki veya üç katlı iki yatak odalı evlerin yanı sıra, üç kata kadar yayılmış (127,81 m²) çok yönlü aile yaşamı sunan büyük, üç yatak odalı evler de bulunmaktadır. Konutların tümü, yumuşak kapanan kapak ve çekmecelere, Silestone tezgahlara, splashback camlara ve entegre cihazlara sahip, çağdaş bir şekilde tasarlanmış mutfaklara sahiptir. Karo kaplamalı banyolar ve zemin döşemeleri standart olarak sunulmaktadır.

Barratt London’ın Springfield Place projesi; 232 adet bir, iki ve üç yatak odalı daire ile 29 adet iki ve üç yatak odalı evlerden oluşmaktadır ve 130 dönümlük bir park (2012 Olimpiyatları’ndan bu yana Londra’da yapılan en büyük yeni park), bir kafe, mağazalar, meydan ve yeni bir ilkokul için arazi içeren 839 konutluk yeni bir kent köyü olan 332 dönümlük Springfield Village’ın bir parçasıdır.

Springfield Village her ne kadar yeni bir proje olsa da Tooting Bec uzun ve güzide bir geçmişe sahiptir. Bir zamanlar Londra’yı Chichester’a bağlayan ve Domesday Book’ta adı geçen bir Roma Yolu olan Stane Street üzerinde yer almaktadır. Uzunca bir süredir sağlıklı açık hava yaşamı, harika ulaşım bağlantıları ve canlı bir yaşamın birleşimini arayan Londralılar için popüler bir seçim olmuştur. Springfield Village projesi tamamlandığında bölgede yeni konutlar için çok az bir alan kalacağından Springfield Place’de sunulan fırsatı değerlendirmenin önemi daha da artıyor.

Emlak uzmanı Strutt & Parker, çevredeki bölgenin kurulu düzeni sayesinde Tooting Bec’in ev kiralamak isteyenler için sürekli olarak popüler olacağını söylüyor: “Springfield Place’e 2 km mesafedeki bölge, halihazırda birçoğu yüksek eğitimli öğrenciler veya yeni mezunlardan oluşan, kentsel bir bakış açısına sahip varlıklı bireylerden oluşan üst düzey bir potansiyel kiracı tabanını çekiyor. Bölge, projenin sunduğu kolaylık, canlılık ve gösterişli çevreyi arayan kiracıları çekmeye devam edecektir.”

Güvenilir Bir Yatırım 

Bölgenin geçmiş emlak performansına bakacak olursak konutların güvenilir bir yatırım sunması da oldukça muhtemeldir. Strutt & Parker, Wandsworth’teki ortalama emlak fiyatlarının 2012’den 2022’ye kadar 10 yıl içinde %58 arttığını ve bu artışın sadece geçtiğimiz yıl %5 olduğunu tespit etmiştir. Barratt London, potansiyel yabancı yatırımcıların işini kolaylaştırmak için, çeşitli sitelerinde konut kiralansın veya kiralanmasın 24 aylık bir süre için %6 brüt getiriyi (masraflar ve maliyetler düşüldükten sonra) garanti eden bir Kira Garantisi Programı* sunmaktadır.

Springfield Place’in mükemmel ulaşım bağlantıları, Londra’da öğrenim gören çocukları için konut satın alan ebeveynlere ideal bir çözüm oluyor. Tüm evlerin yeterli büyüklükte yatak odalarına sahip ve neredeyse hepsinin ebeveyn banyolu olması, bir konutu paylaşan arkadaşlar için de oldukça uygundur. Ayrıca yakınlardaki Tooting Bec Metro istasyonunun kuzey hattının Cuma ve Cumartesi günleri 24 saat hizmet sunması ve hem Wandsworth Common hem de Earlsfield tren istasyonlarının yürüme mesafesinde olması nedeniyle Londra’nın birçok üniversitesine kolay bir ulaşım sağlamak ve sosyal hayattan geri kalmamak hiçbir zaman sorun olmayacaktır. Ek olarak, daha uzun bir vadede Crossrail 2’nin Tooting Broadway veya Balham için bir durak yapılması planlanmaktadır ve her ikisi de Springfield Place sakinleri büyük kolaylık sağlayacaktır.

Barratt London Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Stuart Leslie, proje ile ilgili görüşlerini şöyle iletti: “İster köklü ve popüler bir konumda yatırım amaçlı bir konut, ister kendiniz veya çocuklarınız için kullanışlı ve iyi ulaşım bağlantılarına sahip bir ev arayın, Springfield Place’ten başka bir yere bakmanıza hiç gerek yok. Bölge, canlı şehir hayatı, Tooting Common ve ünlü Tooting Bec Lido dahil 6.880 dönümden fazla yeşil alan ve harika bir yemek kültürü ile Londra hayatının tadını çıkarmak adına mükemmel bir konuma sahiptir. Bununla birlikte, bu muhteşem konumda yeni inşa edilmiş freehold bir eve sahip olma fırsatı çok eşine az rastlanır bir durumdur. Springfield Place’teki konutlar yabancı yatırımcılar arasında şimdiden son derece popüler olmuş, hatta bir alıcı ilk evinin kira başarısı nedeniyle ikinci bir ev dahi satın almıştır.”

Springfield Place‘de fiyatlar şu anda iki yatak odalı bir Mews evi için £799,000’den ve üç yatak odalı bir ev için £966,000’den başlamaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.barrattlondon.com adresini ziyaret edebilir veya 0330 127 7586 numarayı arayabilirsiniz.

* Doluluk durumuna bağlıdır ve yalnızca seçili arazilerde geçerlidir. Şartlar ve Koşullar geçerlidir. 

Barratt London Hakkında

Barratt London, Başkent Londra’da 40 yılı aşkın deneyime sahip, her yıl yaklaşık 2.000’e kadar konut teslim eden, pazar lideri bir gayrimenkul geliştiricisidir. Barratt London, rakipsiz bir müşteri deneyimi sunmaya ve tüm Londralılar için olağanüstü evler geliştirmeye kendini adamıştır. Tüm Londralılar için Başkent genelinde konutlar sunan geniş bir konut geliştirme portföyüne ve ortaklıklara sahibiz. 

Barratt Developments Plc Hakkında

1958 yılında kurulmuş olan Barratt Developments PLC ülkenin en büyük konut üreticisidir. Barratt, yüksek kaliteli konutlar inşa etmeye kendini adamıştır ve bu yıl üst üste on dokuzuncu kez diğer tüm konut üreticilerinden daha fazla NHBC Pride in the Job Quality ödülü almış ve üst üste on dördüncü kez HBF memnuniyet anketinde müşterileri tarafından 5 yıldızla ödüllendirilmiştir. Daha fazla bilgi için www.barrattdevelopments.co.uk adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz