GYODER’den “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Açıklaması

Mehmet Kalyoncu

GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu, “Darbe girişimine karşı büyük bir kararlılıkla mücadele eden milletimiz, demokrasinin koruyucusu olduğunu bir kez daha gösterdi” dedi.

GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu, şöyle konuştu: “15 Temmuz’un dördüncü yıl dönümünde, hain darbe girişimine karşı mücadele verirken yaşamını yitiren şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Türkiye demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanan ve bu yolda büyük mesafe kateden güçlü bir ülke. Milletimizin demokrasi için verdiği mücadele ile Türkiye, gücünü bir kez daha ortaya koydu.”

Yüce Meclis’in onarımını büyük bir özenle tamamlamaktan onur duyuyoruz

15 Temmuz’dan hemen sonra GYODER’in, hain darbe girişimi sırasında hasar gören Türkiye Büyük Millet Meclisi binasının onarımı için harekete geçtiğini hatırlatan GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu, 2016 senesinde Aziz Torun’un başkanlığını yaptığı GYODER Yönetimi 32 üye firmasının desteğiyle bu onurlu görevi tamamlamak için izin istedi. TBMM Başkanlığı’nın da uygun görmesiyle bir protokol imzalandı ve GYODER ‘Milletin Meclisini Millet Yapar’ konsorsiyumu, Meclis’in hasar gören bölümlerinde 2016’da başlattığı onarımı 2017 yılı sonunda tamamladı. GYODER olarak, 15 Temmuz gecesinde milletin iradesine yapılan saldırıdaki en önemli ve anlamlı cephelerden biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi binasının onarımını büyük bir özenle tamamlamış olmaktan onur duyuyoruz ve “Önce ülkemiz!” bakış açısının bir GYODER geleneği olarak ilelebet yaşayacağından eminiz!” diye konuştu.

Bize düşen görev ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmaktır

Türkiye gayrimenkul sektörünün çatı kuruluşu GYODER olarak ülke ekonomisi için değer yaratmaya devam edeceklerini belirten Mehmet Kalyoncu, “Ülkemizin ne kadar önemli ve değerli topraklarda bulunduğunu hatırladığımız bugün bize düşen görev, bu toprakların her bir metrekaresinin kıymetini bilerek ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmaktır. Gayrimenkul, Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden biri ve yaklaşık 200 alt sektörü direkt etkileyen büyük bir sektör. Amacımız bu büyük sektörün gelişmesine ve ülkemizin çok daha güçlü bir ekonomiye sahip olmasına katkı sağlamaktır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here