GYODER’in Erişilebilir Kiralık Konut Modeli Nasıl Çalışacak?

Ev sahibi kiracı konut

Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği’nin (GYODER) başkanlığına yeniden seçilen Mehmet Kalyoncu, erişilebilir kiralık konut modeli hakkında bilgi verdi.

Genel kurul toplantısında konuşan Mehmet Kalyoncu, açıklamalarının bir bölümünde GYODER’in erişilebilir kiralık konut modeli ile ilgili bilgiler verdi. Kalyoncu’nun konu ile ilgili açıklamaları şöyle:

“Özellikle son dönemlerde kiralık konut arzında yaşanan daralmaya bir çözüm üretmek adına kamu, özel sektör ve finans kuruluşlarının güçlü yanlarını erişilebilir fiyatlı kiralık konut üretimi amacıyla biraraya getiren GYODER Yeni Konut Modeli, arsa maliyetinde elde edilen tasarrufu son kullanıcı olan kiracıya yansıtıyor. Kurumsal kiraya veren yapısını ülkemizde oluşturarak, kiracıların ev sahipleri ile yaşadığı problemlerin de önüne geçiyor. Alanında uzman firmaların oluşturulan kurgu sayesinde en nitelikli, bakımı en kolay, en az enerji tüketen, en çevreci yapıları üretmesi gerekiyor. Bu model sayesinde şehirlerimizde en uygun kiralık konutları üretebiliriz, faydalanacak kişilere ilişkin devlet uygunluk kriteri belirleyebilir, bizim önerimiz bu imkanın öncelikle deprem riski taşıyan yapı sahipleri veya kiracılar için sunulması olur ve bu sayede bu imkanın en çok ihtiyaç duyana gittiğinden emin olunur.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz