Haliç Kıyısında Kat Sınırı Yükseltildi

Haliç Silahtarağa’da yapılması planlanan Eyüpsultan Gençlik Merkezi için bölgede bulunan bazı gecekondular tasfiye edilecek. Plan değişikliği kabul edildi.

Haliç kıyısında Silahtarağa’da 10 bin metrekarelik alanda kat sınıtı 4’ten 10’a çıkarıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan plan tadilatıyla Haliç kıyısındaki 10 bin metrekarelik alanda kat sınırı 4’ten 10’a çıkarıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 16 Haziran2017 tarihinde alınan karar doğrultusunda 1/1000 ve 1/5000 ölçekli imar planı değiştirildi.

Komisyon raporunun mülkiyet bölümünde ‘ticaret alanlarında maksimum 4 kat’, Kurum ve Kuruluş görüşleri kısmında Deprem ve Zemin İnceleme Müdürlüğü’nün açıklamasına göre ‘gerekli mühendislik önlemlerinin alınması koşuluyla sınırlama 1-2 kattır’; Değerlendirme ve Sonuç bölümünde, ‘Ticaret+ konut alanında maksimum 6 kat’, Komisyon görüşü bölümünde ise ‘T3 ticaret+konut alanında maksimum kat 10′ ibaresi bulunuyor. İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunun değerlendirme ve sonuç bölümündeki ‘10 kat’ ibaresi, İBB Meclisinin 16 Haziran 2017 tarihli 5. birleşiminde oyçokluğu ile kabul edildi.

İmar değişikliğine CHP ve MHP grubu itiraz ederken, plan tadilatının yargıya taşınması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz