Hamit Demir: “2018’de Yeni Yatırımlarımızı Hedef Kitlemizle Buluşturacağız”

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, “Sektörümüzün artan yatırımlarıyla birlikte, ulusal ve uluslararası arenada yapılan etkinlik ve fuarların da katkısıyla Türkiye gayrimenkul ve inşaattaki üstün gücünü tüm dünyaya kanıtlamaya başladı. 2018 yılında da yeni yatırımlarımızı hedef kitlemizle buluşturağız” dedi.

 Demir, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 yılına ait konut satış rakamları açıklamasına ilişkin  1 milyon 400 bini aşan konut satışıyla hedeflenen rakamların üstünde bir performans sergilendiğini belirtti.

Dünyada yaşanan ekonomik ve siyasi karışıklıklara rağmen Türkiye ekonomisinin son 15 yıldır sahip olduğu istikrar ortamının, yatırımcının konuta ilişkin güvenini korumasına neden olduğunu aktaran Demir, “Sektörümüz, elimizde olmayan gelişmelerden ötürü zaman zaman duraklamalar yaşasa da ekonominin en önemli aktörlerinden biri olma misyonunu sürdürüyor. 2018 yılının da ekonomideki konumumuzu sürekli yükselten gelişmelere sahne olacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

Gayrimenkul ve inşaat sektörünün, 2017 yılında hedeflediği konut satışlarını aşmayı başardığını vurgulayan Demir, 2018 yılının da ekonomideki konumlarını sürekli yükselten gelişmelere sahne olacağına inandıklarını söyledi.

Demir, geçen yıl gayrimenkul ve inşaat sektörünün, hükümetin verdiği desteklerle birlikte sürekli bir büyüme kaydettiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Yapılan konut kampanyaları, faiz oranlarındaki indirimler, yabancı yatırımcılara tanınan vatandaşlık hakkı gibi etkenler, sektörün dinamizmini korudu. Özellikle yabancıya vatandaşlık hakkı getirilmesiyle de yabancı yatırımcıya konut satışlarında bir artış trendi yakaladık. Sektörümüzün artan yatırımlarıyla birlikte, ulusal ve uluslararası arenada yapılan etkinlik ve fuarların da katkısıyla Türkiye gayrimenkul ve inşaattaki üstün gücünü tüm dünyaya kanıtlamaya başladı. Bunun neticesini de açıklanan rakamlarda gayet net bir şekilde okuyabiliyoruz.

Sektörümüz, her dönemde üreten ve istihdam sağlayan rolüyle de ekonomideki rolünü artırıyor Demir İnşaat olarak, yatırımlarımızı ara vermeden sürdürürken, yatırımcılarımızın gözünde daha çok yükseliyor potansiyel yatırımcılarımızın da dikkatini çekiyoruz. Satışlardaki artış, bizim satış rakamlarımıza da yansıyor. İmzamızı taşıyan projelerimizin satışlarındaki hareketlilik tüm hızıyla devam ediyor. Biz de yatırımcılarımızın taleplerinden aldığımız güçle, yeni yatırımlarımızı projelendirmeyi sürdürüyoruz. 2018 yılında da mevcut projelerimize ek olarak yeni yatırımlarımızı hedef kitlemizle buluşturarak sektördeki öncü konumumuzu sürdüreceğiz.”

Kaynak: AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz