“Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi” 22 Şubat’ta

Bu sene 5. kez düzenlenecek olan “Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi” 22 şubatta İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Deprem gerçeğiyle yaşayam ülkemizin en önemli gündem maddelerinden biri olan kentsel dönüşüm, 22 Şubat 2018 perşembe günü Swiss Otel the Bosphorus’ta bu yıl 5.’si düzenlenecek olan Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi’nde ele alınacak. Kongreye; başta Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından belediye başkanları ve gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri konuşmacı ve konuk olarak katılım sağlayacak.

Bu sene “Kentsel Strateji Doğrultusunda Akıllı Şehirler ve Binalar” temasıyla gerçekleştirilecek olan kongrede, sektörel STK’lar açısından kentsel dönüşümün geleceği, kentsel stratejinin ve entegrasyonun kentsel dönüşüm süreci için önemi, kentsel dönüşümün gayrimenkul sektörü açısından geleceği, kentsel dönüşüm sürecinin bileşenleri, kentsel dönüşümün sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik boyutu gibi konular 5 farklı oturumda işlenecek.

Kongreyi organize eden Management Plus Danışmanlık Firmasının Genel Müdürü Haldun Ersen, kentsel

Bu sene 5. kez düzenlenecek olan “Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi” 22 şubatta İstanbul’da gerçekleştirilecek.

 dönüşüm ve kongre ilgili olarak; “2012 yılından 2017 yılının sonuna kadar toplam riskli binaların yüzde 9’unun dönüştürüldüğünü ancak özellikle riskli alan dönüşümlerinin az olduğu belirterek, ülkemizde kentsel dönüşüm sürecinin gelecek 20 yıl içerisinde insani ve ekonomik gelişiminin en önemli ekonomik ve kalkınma lokomotifi olacağı bir gerçektir. Buradan yola çıkarak düzenlemeye başladığımız ve ülkemizde kentsel dönüşüm alanındaki önemli etkinliklerden biri olan “5. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresinde” bu yıl kentsel stratejiye dayalı akıllı şehirleri ve binaları ele alacağız. Yine bu yıl ilk kez düzenlenecek olan kentsel dönüşüm ödül töreninde belediyeleri ve gayrimenkul geliştirici inşaat firmalarını 6 dalda teşvik amaçlı ödüllendireceğiz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz