Hotel Les Ottomans Aralık’ta Yeniden Satışa Çıkıyor

Hotel Les Ottomans, Aralık ayında yeniden satışa çıkıyor. Satışı yılan hikayesine dönen otelin satış bedeli 440 milyon 735 bin 355 TL olarak belirlendi.

Galatasaray eski Başkanı Ünal Aysal’ın işleri uzunca bir süredir kötü gidiyor. Bu yılın başında enerji şirketi Yeni Elektrik Üretim A.Ş. iflas etmişti. Ünal Aysal’a ait Unit’in bu şirketteki payı yüzde 60 idi.

Para’da yer alan habere göre, Yeni Elektrik’in Gebze’de 850 megavatlık elektrik üretim santrali bulunuyor. Bu şirketin 405 milyon TL borçlu olduğu açıklanmıştı. Ünal Aysal’ın ayrıca bir bankaya 800 milyon TL’ye yakın kefalet borcu olduğu haberlere yansımıştı. Aysal ile ilgili haberler bununla sınırlı kalmadı. Ardından konkordato kararları geldi. Son haber de Les Ottomans ile ilgili idi.

Yaz aylarında Les Ottomans 440 milyon TL muhammen bedelle alacaklı bir banka tarafından icradan satışa çıkarılmıştı, ilk ihale tarihi de Eylül ayı idi. Ancak Ünal Aysal’ın avukatları bu karara itiraz etmiş ve ihale ilan edilen tarihte yapılamamıştı. Sonrasında itirazı değerlendiren mahkeme heyeti itirazı reddederek icra yoluyla satışın önünü açmıştı. Öğrendiğimize göre İstanbul 10. İcra Dairesi Hotel Les Ottomans’ın satışı için tekrar ilana çıkmış, icra dairesinin verdiği ilana göre İstanbul Beşiktaş ilçesi Kuruçeşme mahallesindeki Hotel Les Ottomans olarak işletilen Muhsinzade Yalısı içinde ‘Swiss Restaurant işletmesi, ‘Şamdan Cafe ve Bar’ işletmesi ve açık havuz bulunuyor. 169 ada 18 sayılı parsel üzerinde kurulu ‘Hotel Les Ottomans’ 2 bodrum zemin kat ve 2 normal kattan oluşuyor. İstanbul 10. icra Dairesi yaz aylarında belirlediği muhammen bedelde değişikliğe gitmemiş. 440 milyon 735 bin 355 TL değer belirlenmiş. Ayrıca yüzde 18 KDV olduğunu da belirtelim. İlk ihale tarihi 17 Aralık 2020 günü saat 15.00 -15.20 arası olarak belirlenmiş, ilk ihalede satış gerçekleşmez ise 21 Ocak 2021 tarihinde tekrarlanacak. İhale ise 10. İcra Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek, ilgilenenlere duyurulur…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz