İBB’den “İhale İptal” Açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, medyada çıkan ihale iptallerine ilişkin açıklama yaptı.

Kadir Topbaş’ın istifasından sonra İstanbul Büyükşehir Başkanı olan Mevlüt Uysal görevi devraldıktan bir süre sonra eski başkan döneminde planlanan Sefaköy – Başakşehir havaray projesini, Haliç – Unkapanı su altı karayolu tünelini, Üsküdar – Kabataş yaya tüneli projesini ve en son olarak ta 28 aralıkta Yeşilköy sahil bandı düzenleme projesini iptal etti. Bu akşam üzeri de bazı haber sitelerinde İBB’nin Kadir Topbaş döneminde borçlanma yoluyla yaptırılacak olan 6 metro hattının projelerinin iptal edildiği haberleri yayınlandı. Bu haberler üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı tarafından bir açıklama yapılarak medyada yer aldığı şekilde metro hatlarının iptal edilmediği, yapılan ihalelerin iptal edildiği bilgisi paylaşıldı.

İhaleler yeniden yapılacak

İBB’den basına dağıtılan haber bülteninde planlanan metro hatlarının uzatılıp yeniden projelendirileceği ve hem daha ekonomik hem de daha kısa sürede yapılacağı şekilde yeniden ihaleye çıkartılacağı açıklandı.

Yayınlanan haberde ne vardı?

Haberlerde; 925 milyon euro borçlanma yetkisiyle planlanan metro hatlarının Mahmutbey-Bahçeşehir , Başakşehir – Kayaşehir , Kirazlı – Halkalı , Ümraniye – Ataşehir -Göztepe,   Çekmeköy – Sancaktepe – Sultanbeyli ve Kaynarca – Pendik – Tuzla olduğu yayınlanmış ve bu 6 projeden ihalesi yapılan ve yapım çalışmalarının başladığı Ümraniye – Ataşehir -Göztepe ve Kaynarca – Pendik – Tuzla ihalesini kazanan firmalara ihale iptal yazısının gönderildiği yayınlanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz