“İmarda Dikeyden Yataya Geçiş Başlıyor”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, bir süredir gündemde olan yatay mimariye ilişkin çalışmaların sürdüğünü ve kentlerde dikey yapılaşmadan yataya geçiş yapılacağını söyledi.

Bakan Kaya, belediyelerin ilk görevinin dikey mimariye son vermek olduğunu söyledi.

“Şehrin tamamını planlamalıyız”

Kaya, bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son derece önemli ciddi tespitleri olduğunu anımsatarak, “Biz şehrimizin tamamını planlayabilirsek, tarım alanlarının korunmasına, sit alanlarının korunmasına dikkat ederek, baştan yaptığımızda, şehri rahatlatmış oluyoruz.” dedi.

Vatandaşların da bunu istediğini dile getiren Kaya, “Medeniyetimizin bize tarif ettiği, halkın istediği yatay mimari AK Parti’nin önceliğidir. Şehrimizin yatayda toprağa yakın, toprakla iç içe olması, çocuklarımızın toprakla iç içe yaşaması bizim için önemlidir. Her zaman her toplantımızda belediye başkanlarımıza bunu söylüyor, bu uyarılarda bulunuyoruz. Dikey mimariyi yataya çeviriyoruz.” diye konuştu.

“Sürekli anket yapıyoruz”

Kaya, sürekli ve düzenli anketler yaptıklarını ifade ederek, şöyle devam etti:

“Bir şehre bir belediye başkanını emanet etmişsiniz, dolayısıyla bizim burada mutlaka başarılı olmamız lazım. Belediye başkanlarımızı takip ediyor, MR’ını çekiyoruz. Başkanlara gerekirse uyarıyoruz. Yaptığımız anketlere baktığımızda mezarlık hizmetleri muhteşem. Defin ve mezarlık hizmetlerinde hizmetlerden memnuniyet oranı yüzde 75’lerde. İkinci sırada ise kadın, çocuk ve yaşlılara yönelik hizmetlerde memnuniyet geliyor. Kültür faaliyetlerinden spora, çevre temizliğinden imara, belediye başkanının kılık kıyafetine kadar 200’ün üzerinde soru soruyoruz.”

Hürriyet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz