İnşaat Sektöründe Dijital Dönüşüm Sempozyumu 12 Ekim’de

THBB tarafından açıklanan “Hazır Beton Endeksi” 2018 Ağustos Ayı Raporu’na göre son inşaat sektöründe son 3 yılın en düşük ağustos ayı rakamları görüldü.

3. Havalimanı gibi büyük ölçekli projelede tercih edilen teknoloji mercek altına alınuyor. İnşaat sektöründe dijital dönüşüm sempozyumu 12 Ekim’de gerçekleştirilecek. 

Aralarında Cambridge, Carnegie Mellon ve Colorado State gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinden akademisyenlerin ve BIM Handbook’un yazarlarından birinin yer aldığı Amerika, Kanada, Avrupa ve Türkiye’den 15 davetli uzman konuşmacının katılacağı “BIM ve Ötesi: İnşaat Sektöründe Dijital Dönüşüm” Sempozyumu 12-13 Ekim tarihlerinde İstanbul’da yapılacak.

İnşaat, ulaşım ve teknoloji alanlarından müteahhit, danışman, tasarımcı, özel sektör temsilcisi, akademisyen ve öğrencilerden oluşan yaklaşık 500 kişinin katılacağı Sempozyum, bu alanda “Türkiye’de bir ilk” olma özelliği taşıyor.

Sempozyumda;
1-) BIM Teknolojisi’nin karmaşık projelerde nasıl uygulandığı, proje paydaşlarına ve şantiye süreçlerine etkileri, zorlukları ve uygulama örnekleri ele alınacak.
2-) Kent mimarisi, altyapı, şehir planlaması ve dünyadaki örnekler paylaşılacak. Türkiye için bu başlıklardaki eksiklikler, ihtiyaçlar ve çözüm önerileri anlatılacak.
3-) İnşaat ve yapı konusunda yenilikler, robotik yaklaşımlar ve geleceğe yönelik teknolojiler masaya yatırılacak.
4-) BIM Teknolojisi ile birlikte söz konusu alanlarda hata payının nasıl sıfıra indirildiği anlatılarak artık sürprizlere yer kalmayacağı tüm detaylarıyla konuşulacak.

Sempozyuma katılacak olan BIM Uzmanları: Dr. Ioannis Brilakis (Cambridge Universitesi), Dr. M. Egemen Özbek (Colorado State Universitesi), Dr. Burcu Akıncı (Carnegie Mellon Universitesi), Dr. Esin Ergen (Istanbul Teknik Üniversitesi), Dr. Aslı Akcamete (Ortadoğu Teknik Üniversitesi), Daniel Kazado (ProCS Engineering), Leon Van Berlo (TNO), Dr. Ahmet Çıtıpıtıoğlu (TAV), Sylvie Cassan (Systra), Mehmet Polat Diker (RHB), Dr. Rafael Sacks (İsrail Teknoloji Enstitüsü).

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz