Isı Yalıtım Plağı İle Konutlarda Fark Yaratın

İnovasyon odaklı üretim yapan AKG Gazbeton İşletmeleri, ısı yalıtım plağı Minepor ile Tek Kesit Cephe Sistemi ile Bartın ve Karaman’da bulunan konut projelerinde yer aldı.

Isı yalıtımlı, hafif, yanmaz ve deprem güvenliğini sağlayan blok ve donatılı ürünler ile Minepor Isı Yalıtım Plağı üreten AKG Gazbeton, Bartın ve Karaman’da gerçekleştirilen konut projelerinde gazbeton sektörünün karbon ayak izi belgeli ilk ısı yalıtım plağı Minepor ile projelerde fark yarattı. Bartın’ın Amasra ilçesinde, Akmazlar İnşaat tarafından yapılan yedişer katlı 2 blokta 90 adet daireden oluşan Amasra Panorama Evleri, Karaman’da ise Bifa Bisküvileri ve Aygün İnşaat ortaklığı ile 13’er katlı 4 bloktan oluşan BiAy Konut projelerinde yer aldıklarını belirten AKG Gazbeton Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç; Karaman’da ikinci kez Tek Kesit Cephe Sistemi ile Karaman Bereket Konutlarında yer aldıklarını ve özellikle ısı yalıtımına verilen önemin daha da artması ile yeni nesil hiç yanmaz ısı yalıtım plağı Minepor’a olan talebin de sürekli arttığını söyledi.

İşbirlikleri devam edecek

Sırrı Güvenç, “Karaman’daki projeler, şu anda Karaman’da yapımı devam eden en büyük konut projeleri. Bartın’daki ve Karaman’daki projelerde AKG Gazbeton Cephe Sistemi kapsamında tek kesitli duvarlarda binanın ısı yalıtımının çözümlenebileceğini ortaya koymayı amaçladık. Hatta Minepor ısı yalıtım plağı ve gazbeton blokları ile tek kesitte çözümlenen projelerin yalıtım performansı ve maliyet avantajının katma değerine çok inanıyoruz ” dedi. İnovasyon odaklı üretim anlayışı ile üretim yaptıklarını anlatan Sırrı Güvenç, “AKG Gazbeton olarak geniş ürün yelpazemiz, sahip olduğumuz ve geliştirdiğimiz ileri teknoloji ve esnek üretim anlayışıyla, yapı malzemeleri sektöründe farkımızı ortaya koymaya devam ediyoruz. 2017 yılında da artan kapasitemiz ve geliştirdiğimiz yeni iş modelleri ile başta inşaat firmaları olmak üzere, tüm paydaşlarımızla daha fazla işbirliği yapmaya devam ediyoruz. Ar-Ge Merkezi’mizin gücüyle sektöre önemli oranda katma değer yaratmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz