Dev Projede Sona Gelindi! İzmir-Antalya Arası 3 Saate Düşüyor

Adil Karaismailoğlu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Aydın-Denizli Otoyolu’nun devamına Denizli-Burdur ve Burdur-Antalya otoyollarını planladık. Bu otoyolların da tamamlanması İzmir-Antalya arasındaki seyahat 3 saatlik bir seyahat süresine erişecek” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürlüğü’nde (KGM) düzenlenen 73’üncü Bölge Müdürleri Toplantısı’na katıldı.

Burada konuşan Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Marmara ile Akdeniz bölgelerini birbirine bağlayacak Aydın-Denizli Otoyolu’ndaki yapım çalışmalarının devam ettiğini belirten Karaismailoğlu, “Aydın-Denizli Otoyolu’nun devamına Denizli-Burdur ve Burdur-Antalya otoyollarını planladık. Bu otoyolların da tamamlanması ile 580 kilometrelik devlet yoluyla 6 ila 7 saat süren İzmir-Antalya arasındaki seyahat, 440 kilometreye ve 3 saatlik bir seyahat süresine erişecektir. Yapım çalışmalarının devam ettiği bir diğer yatırımımız Kuzey Marmara Otoyolu’nun Başakşehir-Bahçeşehir-Hadımköy kesimi ve Sazlıdere Köprüsü’nün tamamlanmasıyla Kuzey Marmara Otoyolu Hasdal Kavşağı ile birbirine entegre olarak, İstanbul’un doğu-batı aksındaki mevcut ulaşım koridorlarına yüksek kapasiteli yeni bir alternatif güzergah oluşturuyoruz.”

YENİ HAMLEMİZ ‘KALKINMA YOLU’

Ekonomiye alternatif kanallar sağlamak için çalıştıklarını belirten Karaismailoğlu, “Bu kapsamdaki yeni hamlemiz ‘Kalkınma Yolu’dur. Irak’ın Fav Limanı’ndan Türkiye sınırına kadar inşaatı yapılacak demir yolu ve kara yolundan oluşacak bu koridor sayesinde; Hint Okyanusu’ndan Avrupa ve Kafkasya’ya bir bağlantı oluşturacağız. Biz şimdiye kadar milletimize ne söz verdiysek tuttuk. Bugüne dek alt yapısını hazırladığımız Türkiye Yüzyılı’nın alt yapısını hazırladık. Bundan sonra da yeni ve dev projelerle, uluslararası iş birliklerimizle, ülkemizi bölgeler üstü bir güç ve dünyanın en büyük ekonomileri arasına sokmak için durmayacağız, yolumuza hep birlikte devam edeceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz