Kampanyayla 5 Bin Konut Satıldı!

Emlak Konut Kampanya
2 ay süreyle başlatılan Türkiye İçin Kazanç Vakti Kampanyası 31 Ekim'de sona erecek. 95 projenin katıldığı kampanya ile binlerce vatandaş ev sahibi oldu. 

“Türkiye İçin Kazanç Vakti” sloganıyla hayata geçirilen indirim kampanyası kapsamında bugüne kadar 5 bine yakın konut satıldı.

KONUTDER ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Türkiye İçin Kazanç Vakti” sloganıyla hayata geçirdikleri indirim kampanyası kapsamında bugüne kadar 5 bine yakın konut satıldığını belirtti.

Konut sektörünü canlandırmak ve stoklardaki konutların tüketilmesini sağlamak amacıyla yaklaşık bir ay önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde başlatılan Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyası tüm hızıyla devam ediyor.

Kampanya ile sektörde önemli hareketlilik sağlanırken, kampanyanın olumlu etkisi satış rakamlarında da kendini gösteriyor. Bu kapsamda ekonomideki dalgalanmaya rağmen, kampanya ile konut piyasasında canlılık yaşandı ve 1 ayın sonunda satılan ev sayısı 5 bine yaklaştı.

“Stoklar eriyecek, fiyatlar artacak”

Kampanyaya 16 projesiyle katılan KONUT Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, stokların erimesiyle 6 ay sonra ev fiyatlarının yükseleceğini söyledi.

Kampanyanın iyi başladığını anlatan Elmas, “Biz de dernekler ve sektörün önde gelen firmaları olarak destek verdik. Büyük bir fırsat, 2 aylık kampanya sürecinin sonunda ben 10 milyar lira ciro elde edileceğini ve 10-12 bin konutun satılacağını düşünüyorum” dedi.

Kaynak: Star

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here