Kanal İstanbul’daki Şanslı İlçelerin Gayrimenkul Raporu

Kanal İstanbul projesi

Güzergahı belli olan Kanal İstanbul’un geçeceği 4 ilçenin gayrimenkul raporu açıklandı. İşte o rapor:

Toplam uzunluğu 45.2 kilometre olacağı Kanal İstanbul projesinin 3.1 kilometrelik kısmı Avcılar; 6.5 kilometrelik kısmı Başakşehir, 7 kilometrelik kısmı Küçükçekmece ve 28.6 kilometrelik kısmı da Arnavutköy ilçeleri sınırları içinden geçecek.

Endeksa.com bu 4 ilçede güncel gayrimenkul değerlerini yayınladı. Bu rapora göre Kanal İstanbul’un geçeceği 4 ilçede mevcut gayrimenkul raporu şöyle:

Avcılar

İstanbul’un son dönemde gayrimenkul cazibesinde öne çıkmaya başlayan ilçelerinden biri olan Avcılar’da görülen değer artışı son 5 yılda yüzde 40 oldu. Bunun en önemli kısmı ise son 2 yılda gerçekleşti. İlçede ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 500 TL, ortalama konut fiyatları 296 bin TL, ortalama aylık kira bedelleri 1.285 TL ve konut yatırımının geri dönüş süresi 20 yıl olarak ölçüldü.

1+1’den 5+2’ye kadar farklı kat planlarının bulunduğu ilçede konut fiyatları 220 bin ile 560 bin TL arasında değişiyor.

Başakşehir

Son yılların gözde lokasyonu Başakşehir; Kanal İstanbul projesi ile birlikte daha da fazla önem kazandı. İlçede ortalama metrekare satış fiyatı 3 bin 300 TL, ortalama kira 1.525 TL ve konut yatırımının geri dönüş süresi ise 24 yıl olarak ölçüldü. Başakşehir’de Güvercintepe, Şahintepe, Kayabaşı ve Altınşehir mahallelerinin projeden en olumlu etkilenecek mahalleler olması bekleniyor.

Küçükçekmece

İlçede ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 900 TL, ortalama konut fiyatı 310 bin TL, ortalama kira 1.400 TL ve  konut yatırımının geri dönüş süresi 19 yıl olarak ölçüldü. 1+1’den 6+2’ye kadar farklı konut tiplerinin yer aldığı Küçükçekmece’de konut fiyatları 220 bin ile 560 bin TL arasında değişiyor. Markalı konutlarda daha yüksek satış fiyatları görülebiliyor.

Arnavutköy

İlçede ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 225 TL, ortalama konut fiyatı 250 bin TL, ortalama aylık kira 800 TL ve konut yatırımının geri dönüş süresi ise 25 yıl olarak ölçüldü.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz