Kanal İstanbul’un Önünü Kesemeyeceksiniz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şimdi Kanal İstanbul’un önünü kesmeye çalışıyorlar, ‘bay bay Kemal’ kesemeyeceksin.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile Abdullah Paşa Mahallesi TOKİ alanında gerçekelştirilen “Elazığ Afet Konutları Temel Atma ve Sosyal Konutlar Anahtar Teslim Töreni”nde önemli açıklamalar yaptı.

Yaptığı açıklamada Türkiye’de yapılan her işe karşı çıkmayı, takoz koymayı, yalan ve iftiraya engel olmayı maharet sanan bir kesim bulunduğunu dile getiren Erdoğan daha önce İstanbul Havalimanı, Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Togg projelerinde de aynı engelleme girişimleriyle karşılaştıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi de Kanal İstanbul’un önünü kesmeye çalışıyorlar. Bay bay Kemal, kesemeyeceksin.”dedi.

İşte TOKİ alanında düzenlenen anahtar teslim töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından önemli satırbaşları…

Açıklamasında feprem bölgesindeki temelini attıkları hastaneyi dahi hazmedemeyerek, değersizleştirmeye ve hatta yalanla yok saymaya kalkacak kadar çukurlaşanları millete havale ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yalnızca İstanbul’da Çam Sakura, Murat Dilmener ve Pakize Hanım hastanelerinin zamanla yarışan projeler olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Murat Dilmener ve Pakize Hanım hastanelerinin, tüm dünyayı etkisi altına alan salgın döneminde üç ayda tamamlandığını da söyledi.

Yaptığı açıklamada Allah’ın yardımı ve milletin desteğiyle deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan her hastaneyi, 319 bin konutu, kamu binalarını ve ticari alanları bir sene içerisinde faaliyete geçirme sözünü yerine getireceklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılanları inkar edecek, terör örgütlerinin eteğine yapışacak, emperyalistlerden medet umacak kadar gözlerini hırs bürümüş olanlara rağmen bunu başaracaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Elazığ’a son 20 senede 79 milyar TL’lik yatırım yapıldığını kaydederek, şehir hastanelerinden bölünmüş yollara, barajlardan doğal gaza, her alanda Elazığ’ı tarihinde görülmemiş hizmetlerle buluşturduklarını söyledi.

Deprem binalarımızı yıkabileceğiniz, ccanımızdan can kopartabileceğini, ekonomik sıkıntıların yükümüzü artırabileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ama hiçbir şey inancımızı, azmimizi, umudumuzu elimizden alamaz, Türkiye Yüzyılı’nın inşası kararlılığımıza ket vuramaz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz